poniedziałek, 25 kwietnia 2016 09:40

W połowie marca w Warszawie odbyła się konferencja podsumowująca projekty Celu 2 Szwajcarsko-Polskiego Programu Współpracy. Spotkanie było okazją do omówienia działań realizowanych przez domy pomocy społecznej i placówki opiekuńczo- wychowawcze. Wśród nich znalazło się też Chełmskie Centrum Pomocy Dziecku i Rodzinie.

Nasi popisali się w stolicy

Śmiertelne zderzenie z jeleniem

czwartek, 21 kwietnia 2016 13:49

Rozdzielenie ruchu lokalnego od tranzytowego, poprawa bezpieczeństwa oraz zwiększenie płynności ruchu, to jedne z podstawowych czynników branych pod uwagę przy projektowaniu nowych tras. GDDKiA przedstawiło wyniki generalnego pomiaru ruchu 2015 w województwie lubelskim.

Lublin pamięta o ofiarach zbrodni katyńskiej

Czechów chce debaty

poniedziałek, 18 kwietnia 2016 08:06

W piątek (15 kwietnia) w Dworze nad Bugiem w Majdanie Stuleńskim odbyło się pierwsze spotkanie z Michałem Książkiem, autorem książki „Droga 816”. Miejsce nie było oczywiście przypadkowe, bo tuż obok tej miejscowości przebiega tytułowa droga, zaś jej fragment położony kilka kilometrów dalej, w Starym Stulnie zdobi okładkę tego zbioru reportaży.

Ulewa rozmyła drogę

Walne w spółce wodno-ściekowej

poniedziałek, 18 kwietnia 2016 08:48

366 mężczyzn i 7 kobiet stanęło przed komisją wojskową w powiecie krasnostawskim. Zdecydowana większość badanych została uznana za zdolnych do służby wojskowej i otrzymała kategorię „A”.

Radna walczy z drożyzną w TBS

Wójt Kuchta dostał podwyżkę

czwartek, 21 kwietnia 2016 08:33

W dniach 25-31 lipca czekają nas spore utrudnienia na dworcach autobusowych i kolejowych spowodowane ważnym wydarzeniem. W Krakowie ruszają Światowe Dni Młodzieży. Przewidywane są nawet dwa miliony pielgrzymów!

Trzylatki zostaną w domach

Ostatnia droga prof. Gilowskiej