admin

admin

Po raz szósty Fundacja Edukacyjna Perspektywy opublikowała raport prezentujący wyniki analizy udziału kobiet w studiach na publicznych uczelniach technicznych. Politechnika Lubelska goni pod tym względem inne szkoły wyższe w kraju, ale z odsetkiem 29,9 proc. jeszcze pozostaje na samym końcu.

W Lublinie wystartowały Orlikowe Mistrzostwa Europy 2016. W turnieju organizowanym przez Ognisko TKKF Omega występujące zespoły przyjęły nazwy narodowych drużyn, które za dwa miesiące rywalizować będą na stadionach we Francji. W meczu otwarcia „trójkolorowi” (FC Kumple) pokonali 4:2 Rumunię (Huragan).

Piłkarze świdnickiej Avii pokonali w sobotę przed własną publicznością w meczu 22. kolejki III ligi 1:0 Lubliniankę, rewanżując się tym samym rywalom za porażkę z rundy jesiennej, którą zanotowali na Arenie Lublin.

W sobotę na Orliku przy Szkole Podstawowej Nr 52 na Felinie odbył się trzeci turniej z cyklu Orlikowej Grand Prix Lublina w piłce nożnej, organizowany przez Ognisko TKKF Omega i prezesa Zbigniewa Furmana.

Szczypiornistki MKS Selgros Lublin awansowały do turnieju Final Four Pucharu Polski. W rewanżowym meczu 1/4 finału podopieczne Sabiny Włodek pokonały przed własną publicznością Start Elbląg 27:24. Tym samym lublinianki odrobiły jednobramkową stratę ze spotkania wyjazdowego.

Julia Adamczyk i Wiktoria Samuła z AZS UMCS Lublin oraz Gabriela Bernat ze Skarpy brały w miniony weekend udział w międzypaństwowym wielomeczu pływackim w Sofii.

Nie było niespodzianki w sobotę w Piotrkowie w pierwszym meczu ćwierćfinałowym Superligi PGNiG Kobiet pomiędzy MKS Selgros a miejscową Piotrcovią. Broniące mistrzowskiego tytułu lublinianki wygrały spotkanie, ale nie bez trudu i to zaledwie różnicą jednej bramki!

W pierwszym meczu II rundy play-off II ligi koszykarzy domlublin.pl AZS UMCS Lublin pokonał 77:68 AZS UMK Consus PBDI Toruń.

W najbliższą niedzielę 10 kwietnia odbędzie się ostatnia, Czwarta Dycha przed 4. PZU Maratonem Lubelskim.

W sobotę na górkach czechowskich odbyły się kolejne, już trzecie tegoroczne zajęcia na biegowej ścieżce, prowadzone przez trenera Piotra Kitlińskiego, dyrektora lubelskiego maratonu.

Strona 9 z 746