admin

admin

Uczniowie Gimnazjum Publicznego w Dubecznie Klaudia Krawczyk i Rafał Jurek realizują projekt „Badamy historię miejsc pamięci gminy Hańsk”. Jako obiekt swoich badań wybrali pomnik ku czci pomordowanym w czasie okupacji hitlerowskiej 1939-1945 znajdujący się w Hańsku przy parkingu. Poszukują świadków historii: zarówno członków rodzin ofiar, którym poświęcony jest pomnik, jak i osób pamiętających czasy budowy oraz odsłonięcia pomnika (1985 r.). Będą wdzięczni za wszystkie informacje. Osoby mogące pomóc młodym badaczom historii proszone są kontakt z GOK Hańsk - tel. 82 571 42 10.

K2_DATE_FORMAT_LC2

Jak Łągwa w wodzie

Bracia Edward i Tadeusz Łągwa są jak na razie włodawskimi rekordzistami w pływaniu. Łącznie od 20 marca przepłynęli na basenie ponad 30 km każdy. Akcja trwa do końca czerwca, a więc jest szansa na to, że poprawi ten wynik.

Dyrektor Gimnazjum Publicznego im. Józefa Piłsudskiego w Dubecznie zaprasza na Jubileuszowe XV Biegi Ekologiczne Szlakiem Gniazd Bociana Białego - Kulczyn 2016. Biegi odbędą się w piątek, 29 kwietnia w następujących kategoriach: biegi drużynowe szkoła podstawowa i gimnazjum, biegi indywidualne dziewcząt szkoła podstawowa i gimnazjum, biegi indywidualne chłopców szkoła podstawowa i gimnazjum, bieg otwarty kobiet i mężczyzn, bieg bocianków dla uczniów klas I-III oraz jubileuszowy bieg dla opiekunów, sponsorów i przyjaciół szkoły. Zgłoszenia do 22 kwietnia. Szczegółowy regulamin oraz karta zgłoszenia do pobrania na stronie gimnazjum.

K2_DATE_FORMAT_LC2

Być sobą

W ubiegłym tygodniu Klub Kobiet działający przy Bibliotece Publicznej Gminy Hańsk gościł panią Marię Pawlik - miłośniczkę dobrej literatury, poetkę, emerytowaną nauczycielkę języka polskiego oraz pasjonatkę kwiatów.

Od grudnia 2015 roku w szkołach powiatu włodawskiego był organizowany przez Młodzieżowy Dom Kultury im. Oskara Kolberga we Włodawie cykl pokazów z programowania urządzeń elektronicznych na przykładzie płytki Arduino - elementów robotyki, których celem było zapoznanie uczniów z nową ofertą stałych oraz warsztatowych zajęć z programowania w języku C, które prowadzi Mariusz Józefczuk - nauczyciel informatyki w MDK. Zajęcia prowadzone były szkołach we Włodawie: SP3, SP2, PG1, PG2 oraz I LO. W marcu br. były to placówki z terenu powiatu: Zespół Szkół w Woli Uhruskiej, ZS w Hańsku oraz ZS w Wyrykach.

K2_DATE_FORMAT_LC2

Kliknij za siłownią

Zgłoszona przez gminę Włodawa lokalizacja boiska sportowego w Okunince została zakwalifikowana do etapu głosowania w akcji „Nestlé porusza Polskę!”, zorganizowanej z okazji jubileuszu 150-lecia istnienia firmy. W konkursie dla gmin do wygrania jest 16 siłowni na świeżym powietrzu, które Nestle wybuduje w wybranych przez gminy lokalizacjach. Głosowanie, poprzez oficjalną stronę akcji „Nestlé porusza Polskę!”, potrwa do końca czerwca. Każdy zainteresowany może oddać jeden głos dziennie, przez cały czas trwania konkursu. Dodatkowo w panelu dla gmin dostępne będą materiały promocyjne, które będzie można wykorzystywać w celu zachęcania mieszkańców do głosowania.
Boisko sportowe w Okunince położone jest w pobliżu schroniska młodzieżowego „Krokodyl”, niedaleko trasy wschodniego szlaku rowerowego Green Velo. Teren ma być w przyszłości ogrodzony i wykorzystywany jako centrum rekreacyjne. Obecnie, za pieniądze z funduszu sołeckiego, budowana jest tam altana z kominkiem. Siłownia na świeżym powietrzu, którą można wygrać w konkursie firmy Nestle, na pewno uatrakcyjniłaby miejsce. Wystarczy przyłączyć się do głosowania.

Potoki w Internecie

K2_DATE_FORMAT_LC2

Kierowcy MPK z zarzutami

Lekarzom nie udało się uratować nogi 74-letniej emerytce, która została wciągnięta pod koło autobusu. Musieli amputować kończynę. Prokuratura postanowiła postawić zarzut kierowcy MPK.

Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Piaskach poszerza swoją ofertę o Zsiadłe Mleko, które pojawiło się na sklepowych półkach w nowym, atrakcyjnym opakowaniu.

Robert Rycąbel: Czy lubelscy pracodawcy i pracobiorcy chętnie korzystają z takiej formy zatrudnienia jak praca tymczasowa?

Strona 8 z 746