admin

admin

K2_DATE_FORMAT_LC2

Poznaj i zdecyduj

Zastanawiasz się nad medycyną lub farmacją? A może chciałbyś zostać ratownikiem medycznym lub dietetykiem? Już 12 kwietnia masz szansę dokładnie poznać ofertę studiów na Uniwersytecie Medycznym. Rozpoczęcie o godz. 9 w Collegium Maius przy ul. Jaczewskiego 4.

K2_DATE_FORMAT_LC2

Życie to dobro

4 marca z okazji Narodowego Dnia Życia i Dnia Świętości Życia na KUL odbyła się VII Międzynarodowa Konferencja im. ks. prof. Tadeusza Stycznia. W tym roku prelegenci skupiali się wokół tematu „Instytucje broniące życia”.

Wiosna to czas wzmożonych prac porządkowych i pielęgnacyjnych w ogrodzie. Mrozy i opady śniegu mogły uszkodzić system rynnowy, połamać grube konary drzew albo zniszczyć elementy elewacji.

K2_DATE_FORMAT_LC2

Walczą z dopalaczami

Przedstawiciele samorządu terytorialnego, policji, służby zdrowia, oświaty i organizacji pozarządowych dzielili się w minionym tygodniu doświadczeniami w profilaktyce uzależnień. Debata na temat narkomanii, jaka odbyła się 5 kwietnia w Trybunale Koronnym, stanowi część kampanii „Dopalacze – droga donikąd”.

Akcja Honorowego Krwiodawstwa „Krwiecień” 2016 to autorski projekt, który polega na zbiórce krwi, badaniach profilaktycznych oraz zapoznawaniu studentów i pracowników uczelni z tematem krwiodawstwa, krwiolecznictwa i transplantologii.

Na torze w Karolinie obyła się I runda Międzynarodowych Mistrzostw Lubelszczyzny w Motocrossie. W zawodach, organizowanych przez Klub Motorowy Cross przy wsparciu Gminy Miasto Lublin, w dziewięciu klasach rywalizowało blisko 150 zawodniczek i zawodników nie tylko z Polski, ale także z Białorusi, Łotwy i Ukrainy.

K2_DATE_FORMAT_LC2

Nie było mocnych na UMCS

Studentki Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej i studenci PWSZ Zamość wygrali turniej Półfinałowy Akademickich Mistrzostw Polski w tenisie stołowym kobiet i mężczyzn, który został zorganizowany przez Klub Uczelniany AZS Politechniki Rzeszowskiej.
W turnieju półfinałowym wśród studentek drugi z lubelskich zespołów – Politechnika – zajął siódme miejsce.

K2_DATE_FORMAT_LC2

Arcyważna wygrana

Piłkarze trzecioligowego Motoru pewnie zmierzają do wygrania rozgrywek i udziału w barażach o drugą ligę. W sobotę w meczu na szczycie lider pokonał w Rzeszowie miejscową Stal 2:1. Dzięki wygranej podopieczni trenera Tomasza Złomańczuka mają już dziewięć punktów przewagi nad najgroźniejszym rywalem. W 23. kolejce spotkań pierwszy w tym sezonie ligowy mecz na Arenie Lublin przegrała Lublinianka, ulegając 1:3 Orlętom Radzyń Podlaski.

K2_DATE_FORMAT_LC2

Start przegrał po raz 25.

Sezonu 2015/16 w Tauron Basket Lidze koszykarze lubelskiego Startu nie zaliczą do udanych. W sobotę „czerwono-czarni” przegrali już po raz 25., tym razem przed własną publicznością, nie dając rady Polfarmeksowi Kutno (75:81). Na trzy kolejki przed zakończeniem rozgrywek nasz zespół nie ma już szansy na poprawę miejsca (ostatnie) w tabeli, a to oznacza, że jeśli w kolejnym sezonie będzie grał tak kiepsko, jak teraz, pożegna się z zawodową ligą.

Niespodzianki w meczu pierwszej kolejki PLFA I w Krakowie pomiędzy Kings a lubelskimi Tytanami nie było. Po raz kolejny, już szósty w historii konfrontacji obu zespołów, lepsi okazali się „Królowie”, tym razem wygrywając 32:0 (13:0, 16:0, 3:0, 0:0).

Strona 5 z 746