admin

admin

K2_DATE_FORMAT_LC2

Danowcy nie zawiedli

11 medali, w tym sześć złotych, zdobyli reprezentanci LKSW Dan ze Świdnika w rozgrywanym w czeskiej Ostrawie turnieju taekwondo dla dzieci, młodzików i kadetów „Ippon Cup 2016”. Z naszych najlepszy wynik zapisał na koncie Kacper Głowienka, zdobywając w czterech startach trzy złote i jeden srebrny krążek!

Piłkarze uczestniczący w rozgrywkach Powiatowej Amatorskiej Ligi Szóstek Piłkarskich, organizowanej przez Starostwo Powiatowe i Ognisko TKKF Świt, „rozstrzelali” się na dobre. W ośmiu meczach 2. kolejki spotkań padły aż 52 bramki.

Drużyna ze Szkoły Podstawowej Nr 5 zajęła pierwsze miejsce w Powiatowych Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w minipiłce nożnej. W finale podopieczni trenera Grzegorza Martyniuka pokonali 1:0 SP Nr 3. Bramkę zdobył Dominik Nigro.

Wyjechał po piwo i już nie wrócił. 27-latek nie przeżył zderzenia z dzikim zwierzęciem. Jeleń wyskoczył nagle z przydrożnych zarośli, wprost na jego motocykl.

K2_DATE_FORMAT_LC2

Problemy z 997

Coś się dzieje, a na numer alarmowy policji nie da się dodzwonić. Sygnał jest, ale oczekiwanie, aż ktoś podniesie słuchawkę, trwa wieczność. A i tak próba połączenia kończy się fiaskiem. I co wtedy?

Celnicy zniszczyli prawie pół miliona paczek papierosów z przemytu, blisko 2 tysiące litrów alkoholu oraz tonę baków i innych elementów samochodowych. Jak mówią, inaczej się nie dało.

K2_DATE_FORMAT_LC2

Kradł, aż wpadł

Najpierw zaczął odczuwać chroniczne pragnienie, więc sukcesywnie odwiedzał chełmskie supermarkety i wynosił z nich butelki z alkoholem. Potem połakomił się na kobiecą torebkę. 30-latek usłyszał już zarzuty.

K2_DATE_FORMAT_LC2

Szkoły pod biznes

Po budynku szkoły podstawowej w Michałówce gminie Dorohusk udało się sprzedać kolejne dwie podstawówki w Wólce Okopskiej i Kroczynie.

Jakie opłaty wiążą się z podziałem lub scaleniem gruntu, czyli w jakich okolicznościach organy gminy posiadają uprawnienia do nałożenia na właściciela nieruchomości opłaty adiacenkiej? Kto w praktyce (i w oparciu o jakie kryteria) decyduje o wysokości takiej formy opłaty?

 Czy nowy właściciel lub użytkownik wieczysty nieruchomości może wnieść skargę na uchwałę gminy, jeśli weszła ona w życie jeszcze przed ostatecznym nabyciem przez niego danej nieruchomości?

Strona 2 z 746