Świdniczanin Cezary Bednarz zajął dziewiąte miejsce w klasyfikacji generalnej trzeciej edycji biegowego cyklu City Trail.

czwartek, 07 kwietnia 2016 09:16

Chciałbym kiedyś zostać mistrzem świata

Początek 2016 roku jest niezwykle udany dla Pawła Zduna, reprezentanta świdnickiego Dana. 17-latek podczas Międzynarodowych Mistrzostw Polski ZSPUT w Wieliczce zdobył dwa złote medale w formule semi-contact do 175 cm oraz light-contact do 66 kg, a także wywalczył tytuł najlepszego zawodnika w kategorii juniorów.

Za nami losowanie Powiatowej Amatorskiej Ligi Szóstek Piłkarskich. W pierwszym meczu sezonu 2016 we wtorek, 5 kwietnia o godzinie 17.30 FC Albatros zmierzy się Provend-SZKiC Express.

Ze zmiennym szczęściem rozpoczęły wiosenną rundę rozgrywek wojewódzkiej ligi młodzików zespoły świdnickiej Avii. Młodsi pokonali w Chełmie Niedźwiadka 5:1, starsi przegrali z chełmianami 0:1.

Każda osoba posiadająca mniejszy lub większy trawnik wie, że regularne koszenie trawy to jedna z podstawowych i obowiązkowych prac ogrodniczych. Jakość, wielkość i moc kosiarki zależy przede wszystkim od metrażu naszego ogrodu. Jeżeli jesteśmy posiadaczami trawnika, którego wielkość przekracza 2000 metrów kwadratowych – warto zainwestować w traktor do koszenia trawy. Czym się kierować wybierając urządzenie? 

czwartek, 31 marca 2016 07:46

Świdniczanie na rowerach

W miniony poniedziałek ruszyły wypożyczalnie jednośladów w Świdniku. Przy okazji władze miejskie i powiatowe zapewniały o wspólnych staraniach o jak najszybszy remont ul. Dworcowej, która jest najkrótszym połączeniem między Świdnikiem i Lublinem. Oficjalnie współpraca między samorządami jest wzorowa, trudno jednak oprzeć się wrażeniu, że to pozory. Dowód? Dla uruchomienia zaledwie pięciu stacji rowerowych w Świdniku potrzebne były aż dwie uroczystości. Przed południem odbyła się miejska, a po południu – powiatowa.