czwartek, 19 maja 2011 12:30

Radni chcą więcej

Pełnej zgody dla tej uchwały nie będzie na pewno. – To tylko wyrównanie – przekonuje szef klubu PO. – Podwyżek nie było od kilkunastu lat – dodaje przewodniczący rady miasta. – Według mnie to niemoralne, a oszczędności w miejskim budżecie radni powinni zacząć od siebie – mówi za to szef klubu ŚWS.

czwartek, 19 maja 2011 12:27

Walczą o podwyżki

W marcu br. związki zawodowe w Zakładzie Narzędziowym w Świdniku wywalczyły wzrost płac wynoszący 4,8 procent. Zdaniem „Sierpnia 80” to jednak za mało. Marcowego porozumienia przedstawiciele związku nie podpisali, a w środę pikietowali przed siedzibą ZN, domagając się podwyżek, ale o 10 proc.

czwartek, 19 maja 2011 12:22

Venus kręci?

Zadaszone pomieszczenia na pojemniki z odpadami, droga pożarowa zamknięta szlabanem, dostawy od godz. 9 do 19. To propozycje zarządu Galerii Venus na rozwiązanie konfliktu z mieszkańcami bloku przy Racławickiej 29. Nie wszyscy jednak podczas czwartkowego spotkania dali się przekonać. Kością niezgody jest nadal droga pożarowa i dostawy towarów planowane od strony bloku.

środa, 11 maja 2011 12:20

Minister za lotniskiem

Przedstawiciele resortu infrastruktury nie doszukali się żadnych nieprawidłowości w procedurze wydawania zgody na rozbudowę świdnickiego lotniska. Jeśli decyzja nie zostanie w ciągu miesiąca zaskarżona, to procedura wywłaszczania mieszkańców rozpocznie się i będą oni wreszcie mogli otrzymać swoje pieniądze.