czwartek, 14 kwietnia 2016 11:39

Kontrowersje przy ścieżkach

Ratusz ogłosił przetargi na wykonanie projektów trzech ulic. Przy każdej z nich jest planowana ścieżka rowerowa. Cykliści tłumaczą jednak, że nie wszędzie oddzielne drogi dla jednośladów są potrzebne, tym bardziej, że urzędnicy chcą je wybudować nie z asfaltu, ale z kostki brukowej.

czwartek, 14 kwietnia 2016 11:38

Baletowe pomaganie

W minioną środę odbyły się dwa koncerty charytatywne dla chorego Oliwiera ze Świdnika. Malucha tym razem wsparły przedszkolaki i uczniowie szkół podstawowych, wrzucając pieniądze do puszek.

czwartek, 14 kwietnia 2016 11:36

Mieszkańcom puszczają nerwy

Spółdzielnia rozpoczęła przebudowę chodnika na ul. Kopernika 1. Mieszkańcy tłumaczą jednak, że problemy z samochodami rozjeżdżającymi pobocza nie zniknęły. Jeden z mieszkańców skarży się również, że na kolejne zgłoszenia o autach pozostawionych na trawnikach nie reaguje straż miejska. – To nieprawda – odpowiada Jan Sprawka, komendant straży miejskiej.

czwartek, 14 kwietnia 2016 11:31

Tłumy na targach

W poniedziałek, 4 kwietnia do Piask przyjechali młodzi ludzie z całego powiatu. Dzięki temu mogli się zapoznać z kierunkami, w których już za chwilę przyjdzie się im kształcić. Przedstawiciele świdnickiego PUP zwracali szczególną uwagę na te zawody, w których brakuje fachowców.

czwartek, 14 kwietnia 2016 11:27

Jak żyć z autyzmem?

W powiecie świdnickim przez cały kwiecień odbywają się najróżniejsze akcje mające przybliżać zagadnienia związane z autyzmem. Na początku miesiąca w wielkim marszu uczestniczyły setki przedszkolaków i uczniów. W minionym tygodniu odbyła się z kolei konferencja naukowa dotycząca autyzmu.

czwartek, 14 kwietnia 2016 11:25

Wielkie świętowanie

Uroczystości rozpoczną się już w najbliższy czwartek i potrwają do niedzieli. W programie koncerty, wystawy, inscenizacje, widowiska a nawet zabawa przy ognisku i pokazy tańca z ogniem.