czwartek, 21 kwietnia 2016 13:45

Teatr w kredycie, radna w strachu

Niebywale rozgrzała lubelskich radnych z pozoru niekontrowersyjna sprawa przebudowy Domu Kultury Kolejarza przy ul. Kunickiego na potrzeby Teatru H. Ch. Andersena. Podczas debaty w tej kwestii nie tylko doszło do nieoczekiwanego zwrotu akcji, ale również do wystraszenia się radnej PO Anny Ryfki, której grozić miał radny Ryszard Prus (PiS).

czwartek, 21 kwietnia 2016 13:40

Szpilkostrada czy kał patrol?

Chodniki, drogi, parki, parkingi, place zabaw, tereny sportowe, nowe oświetlenie, to najczęstsze pomysły, które zostały zgłoszone jako projekty do przyszłorocznego Budżetu Obywatelskiego. 14 kwietnia minął termin składania wniosków.

czwartek, 21 kwietnia 2016 13:40

Lublin gotów na odkrywanie

Miasto widziane z wody i miasto podziemne, podróż wehikułem czasu i „spacer hirstoryczny” – to tylko część atrakcji, które znalazły się wśród blisko trzystu wydarzeń tegorocznej, piątej edycji Sezonu Lublin. Przez jedenaście dni, od 23 kwietnia do 3 maja, turystą może zostać każdy i zwiedzać Kozi Gród na wiele sposobów, tych mniej i bardziej oczywistych.

czwartek, 21 kwietnia 2016 13:39

Żłobek stanie obok kościoła

Rada Miasta Lublin odrzuciła zarówno wezwanie Społecznego komitetu na rzecz zagospodarowania działek przy ul. Bluszczowej 2/ul. Dożynkowej 31 do uchylenie lutowej uchwały o sprzedaży tych działek Archidiecezji Lubelskiej, jak również obywatelski projekt uchwały o budowie w tym miejscu żłobka i przedszkola.

czwartek, 21 kwietnia 2016 13:37

Będzie mniej pierwszaków i nauczycieli?

Zakończył się pierwszy etap rekrutacji do lubelskich szkół podstawowych. Listy zakwalifikowanych kandydatów zostały wywieszone. Nigdzie nie zabrakło miejsc, ale w niektórych szkołach na pewno zmniejszy się liczba nowych klas pierwszych i ilość dzieci w poszczególnych klasach. Ostateczne listy przyjętych poznamy 20 kwietnia. Mniejsza liczba oddziałów zapewne pociągnie za sobą zwolnienia wśród nauczycieli nauczania początkowego.

czwartek, 21 kwietnia 2016 13:37

Supersiostra Nowomińska

Marzena Nowomińska, pracująca na Oddziale Nefrologii i Nadciśnienia Tętniczego w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym w Lublinie, została Pielęgniarką Roku 2015. Jej zwycięstwo w ogólnopolskim konkursie, organizowanym przez Polskie Towarzystwo Pielęgniarskie, ogłoszono podczas uroczystej gali.