czwartek, 21 kwietnia 2016 13:37

Życie poza Sejmem

Rozczarowani polityką ruchu KUKIZ’15 – głównie działacze na rzecz jednomandatowych okręgów wyborczych i „Oburzonych”, organizują nowe ugrupowanie.

czwartek, 21 kwietnia 2016 13:37

Rysa u ludowców?

Ludowcy nie są zgodni w swej krytyce rządowych regulacji ograniczających swobodę obrotu ziemią. Oficjalnie władze lubelskiego PSL rozpoczęły kampanię propagandową mającą na celu zdyskredytowanie pomysłów PiS przez przyrównanie ich do „przypisania chłopa do ziemi” czy określana jako „renacjonalizacja”. Od tak radykalnych określeń odżegnuje się jednak prominentny ludowiec Przemysław Litwiniuk, przewodniczący Sejmiku Województwa. Czy to tylko merytoryczna różnica zdań, czy też sygnał rywalizacji personalno-pokoleniowej w obrębie Stronnictwa?

czwartek, 21 kwietnia 2016 13:36

Życie po przeszczepie

Stowarzyszenie Przyjaciół I Kliniki Chirurgii Ogólnej, Transplantacyjnej i Leczenia Żywieniowego UM w Lublinie zaprasza pacjentów po transplantacji nerek na spotkanie poświęcone ich problemom.

czwartek, 21 kwietnia 2016 13:35

Alfons w opałach

Spokój wrócił na osiedla. Policjanci zlikwidowali dwie agencje towarzyskie w Lublinie. Zdaniem śledczych obie prowadził ten sam alfons.

czwartek, 21 kwietnia 2016 13:35

Fałszywy wnuczek w kajdankach

Działał metodą „na wnuczka” i w Lublinie oszukał troje emerytów. Policjanci dopadli go w hotelu w Kielcach.

czwartek, 21 kwietnia 2016 13:35

Mordercy z Rakowisk zostaną za kratami 25 lat

– Oni nie są godni, by żyć w normalnym społeczeństwie – przekonywała prokurator, domagając się przed Sądem Apelacyjnym w Lubinie dożywocia dla Kamila N. i Zuzanny M. za ich okrutną zbrodnię w Rakowiskach.