LUBLIN

Znakomicie podczas rozgrywanych w Krakowie mistrzostw Polski juniorek w tenisie stołowym spisały się zawodniczki KTS Optima: Martyna Dziadkowiec i Sylwia Pawlak. Lublinianki nie miały sobie równych w turnieju drużynowym i wywalczyły historyczny dla Lubelszczyzny złoty medal.

czwartek, 16 maja 2013 09:46

Adrianna Rudawska i Adam Dubiel najlepsi

Drużyna Miejskiego Towarzystwa Pływackiego Lublinianka wygrała klasyfikację medalową podczas rozegranego w sobotę na 25-metrowym basenie przy Al. Zygmuntowskich pływackiego memoriału Henryka Kosakowskiego. Lublinianie zdobyli 10 medali, w tym 5 złotych, 3 srebrne i 2 brązowe.

czwartek, 16 maja 2013 09:42

Karol Kędzierski na podium

Karol Kędzierski z Klubu Motorowego Cross zajął trzecie miejsce w najbardziej prestiżowej kategorii MX Open podczas rozgrywanej na torze na Majdanku I rundy Mistrzostw Polski.

czwartek, 16 maja 2013 09:39

Arcyważna wygrana Motoru

Bezcenne zwycięstwo w sobotę odnieśli walczący o utrzymanie w II lidze piłkarze Motoru Lublin. Podopieczni trenera Przemysława Delmanowicza pokonali 2:0 na stadionie przy Al. Zygmuntowskich Siarkę Tarnobrzeg, która podobnie jak lublinianie broni się przed spadkiem. Bohaterem meczu okazał się wprowadzony do gry po przerwie przez szkoleniowca Igor Migalewski. Ukraiński napastnik w 54. minucie zdobył pierwszego gola dla motorowców, a trzy minuty później asystował przy przy drugiej bramce.

czwartek, 16 maja 2013 09:38

Z nieba do piekła

Nasi trzecioligowcy byli bardzo blisko wywalczenia w miniony weekend kompletu punktów. Niestety, choć sześć minut przed końcem sobotnich spotkań wygrywali z rywalami, pozwolili im wydrzeć ze swoich rąk zwycięstwa.

czwartek, 16 maja 2013 09:37

Wodne szaleństwo na Zalewie Zemborzyckim

Lubelski ośrodek Reland nad Zalewem Zemborzyckim to jedno z niewielu miejsc w Polsce i Europie gdzie można „poszusować” na nartach wodnych, a także oddać się weakboardowemu szaleństwu. Od dwóch tygodni wyciąg jest już czynny.

czwartek, 16 maja 2013 09:37

Budowlani nie grali

Zaplanowany na sobotę zaległy mecz 10. kolejki ekstraligi rugby pomiędzy lubelskimi Budowlanymi a Orkanem Sochaczew, który pierwotnie powinien odbyć się w Kozim Grodzie na początku kwietnia, nie doszedł do skutku. Goście do Lublina nie przyjechali.

czwartek, 16 maja 2013 09:34

SPR mistrzem!

Po dwóch latach przerwy Lublin ponownie stolicą żeńskiego szczypiorniaka. W finale Superligi PGNiG Kobiet SPR potrzebowało zaledwie trzech spotkań, by sięgnąć po kolejny, już 16. w historii lubelskiego klubu tytuł mistrzowski. Po dwóch wygranych przed tygodniem z Zagłębiem Lubin w hali na Globusie podopieczne trenera Edwarda Jankowskiego w sobotę zwyciężyły „miedziowe” po raz trzeci, kończąc tym samym rywalizację play-off. Do mistrzostwa nasz zespół poprowadziła Alina Wojtas, która w meczu w Lubinie zdobyła 11 bramek. W sumie w finałowych potyczkach 26-letnia rozgrywająca trafiała do siatki 31 razy!

Paweł Pasiak, trener kadry narodowej kobiet w boksie ogłosił nazwiska zawodniczek, które od 15 do 19 maja wezmą udział w konsultacji szkoleniowej w Szczecinie, a także w wyjazdowym meczu międzypaństwowym z Niemkami. Wśród powołanych nie ma Karoliny Michalczuk z lubelskiego Paco, najlepszej pięściarki w historii polskiego boksu!

Strona 148 z 148