Test tygodnia

Auta marki Volvo z pewnych przyczyn nie są w naszym kraju szczytem marzeń. Wielu profesjonalistów zdaje sobie sprawę z ich rozlicznych zalet, ale z drugiej strony większość osób, które na samochody z wyższej półki cenowej po prostu stać, są skłonne wybrać inne, bardziej wręcz stereotypowe marki takie jak BMW. Tymczasem warto czasem wyjrzeć poza stare ramy przyzwyczajeń.

Seat Ibiza Cupra jest jak Dr Jekyll i Mr Hyde. Może być fajnym i ekonomicznym autem na co dzień, a kiedy trzeba zmienia się w szybkiego hot hatcha, w zastraszającym tempie połykającego kolejne kilometry. I tylko od nas zależy, które jej oblicze akurat chcemy włączyć.

Skoda Roomster to świetne auto rodzinne. Jest w miarę tanie, lista wyposażenia dodatkowego jest bardzo długa, silnik to konsensus między spalaniem i osiągami, a do bagażnika zmieści się cały bagaż na wakacyjny wyjazd.

Świetny wygląd, ergonomiczne wnętrze oraz ponadprzeciętne możliwości przewozowe to największe atuty Hondy Civic Tourer. Niestety, największe kombi wśród kompaktów swoje kosztuje. Jego najtańsza wersja to wydatek aż 81 400 zł. Co ciekawe, wersja z dieslem jest tylko niewiele droższa. Zapłacimy za nią 87 500 zł.

W tym miesiącu na europejski rynek wkracza Skoda Octavia Scout. Najnowsze dzieło czeskiej marki ma napęd na cztery koła, podwyższone zawieszenie, cały pakiet nakładek i ceny zaczynające się od 112 550 zł. Ma być idealnym autem dla osób prowadzących aktywny tryb życia, często korzystających z dróg gorszej jakości, a jednocześnie ceniących oryginalny wygląd.

Skoda Octavia nie jest już autem typowo budżetowym. To fajny, funkcjonalny i do tego świetnie jeżdżący samochód. Szkoda tylko, że cena nieźle wyposażonego auta nie odbiega znacząco od ceny np. Passata. Na szczęście w parze z tym idą też świetne materiały i najnowsze technologie.

Seat Leon FR to bez wątpienia jeden z najładniejszych samochodów w segmencie kompaktów. Auto wygląda i jeździ świetnie, a do tego jest w miarę praktyczne. Czegóż więc chcieć więcej? Chyba tylko niższej ceny, bo na Leona w tej specyfikacji pozwoli sobie niewielu.

Strona 8 z 22