Test tygodnia

Rozpoznawalny na całym świecie, legendarny już kształt w stylu retro i 210 koni pod maską wrażenie muszą robić na każdym. Nowy Volkswagen Beetle to świetny samochód dla ludzi, którzy nie chcą się „chować” w pospolitych autach, a od wozu oczekują nie tylko świetnych osiągów, ale i nietuzinkowej urody.

Atrakcyjny wygląd, świetne fotele, duży bagażnik i niezły komfort jazdy są najjaśniejszymi punktami Hondy Civic. Mimo dość kontrowersyjnego wyglądu to auto dla konserwatystów - nie ma w nim nawigacji, żadnych elektronicznych wspomagaczy, a pod maską zamontowano prawdziwy silnik - w tym wypadku o pojemności 1,8 litra.

Toyota Yaris Hybrid to udany miejski samochód. Zadowala się znikomymi ilościami benzyny, jest wygodny i bardzo nowoczesny. Dzięki ukrytym pod kanapą bateriom w ogóle nie stracił na funkcjonalności, jeśli nie liczyć oczywiście mniejszego o kilka litrów bagażnika. Do tego nie kosztuje majątku - można ją kupić za 63 900 zł.

Ten Hyundai to bezsprzecznie jeden z najładniejszych trzydrzwiowych kompaktów dostępnych obecnie na rynku. Świetne kształty i topowe wyposażenie wersji Premium kosztuje jednak swoje. W tym przypadku aż 85 tys. zł. W zamian dostajemy jednak bardzo dużo, łącznie ze świadomością, że w promieniu wielu kilometrów ciężko będzie spotkać drugie identyczne auto.

W małym ciele wielki duch – to określenie idealnie pasuje do Fiata 500 Abarth w limitowanej wersji 595 Turismo. Mimo wręcz mikroskopijnych rozmiarów ten samochód może pochwalić się świetnymi właściwościami jezdnymi i kapitalnym przyspieszeniem, szczególnie od 0 do 60 km/h. Oprócz tego mały Fiat ma niepowtarzalny styl a la retro.

Volkswagen zaprezentował swój flagowy model – najnowszego Passata. Na wąskich i krętych serpentynach Sardynii auto z napędem 4Motion było w swoim żywiole. Jednak Passat to nie tylko właściwości jezdne. Jego ósme wcielenie jest esencją ścieżki rozwoju Volkswagena – całkowicie nowa konstrukcja i kosmiczne technologie skryte w niemal niezmienionej formie nadwozia.

Pierwszy Volkswagen California zjechał z taśm montażowych 26 lat temu. Dziś w sprzedaży dostępna jest aktualna wersja legendarnego kampera, którą Volkswagen zaprezentował we Włoszech nad jeziorem Garda. Jej ceny zaczynają się od 117 810 zł.

Strona 7 z 22