Test tygodnia

W polskich salonach debiutuje właśnie najnowsza generacja Mitsubishi Outlandera. Auto przeszło gruntowny facelifting obejmujący aż sto głębokich modyfikacji, zarówno stylistycznych jak i konstrukcyjnych. Dzięki temu SUV zyskał nową, odważną stylizację oraz niebywale ciche, bogato wyposażone wnętrze wyróżniające się materiałami wysokiej jakości.

Citroen C4 Cactus bez wątpienia jest autem przełomowym, choć wyznaczanie nowych trendów w motoryzacji nie zawsze jest drogą do sukcesu. Jednak i na to Citroen znalazł receptę, bo w lecie znacząco obniżył ceny wszystkich swoich modeli. Obecnie Cactus kosztuje od 52 tys. zł i jest jednym z najtańszych samochodów w segmencie.

Mała z zewnątrz, wielka w środku. Taka jest Skoda Fabia, auto na pierwszy rzut oka niepozorne, ale kryjące wiele przemyślanych rozwiązań, które znacznie ułatwiają i uprzyjemniają jazdę tym samochodem. Co ważne, rozsądnie wyposażona wersja nie jest strasznie droga - kosztuje w granicach 45 tys. zł.

Nowa Skoda Octavia Scout to jedno z najbardziej uniwersalnych aut. Świetnie prezentuje się przed wejściem do opery, jeśli trzeba, poradzi sobie w roli lekkiego dostawczaka, a dzięki napędowi na cztery koła i zwiększonemu prześwitowi dojedzie wszędzie, gdzie trzeba. Do tego jest szybka, a przy tym oszczędna. Czego chcieć więcej?

Auta SsangYong są na naszych ulicach towarem bardzo rzadkim, by nie powiedzieć egzotycznym. A szkoda, bo taki Korando jest samochodem bardzo udanym - ładnym, wygodnym i o wiele tańszym niż konkurencja. Z nową gamą modelową SsangYong ma wielką szansę na powtórzenie sukcesu Kii czy Hyundaia. Czy przekona do siebie Polaków?

Atrakcyjna stylistyka, nowoczesna i bardzo funkcjonalna kabina oraz doładowany silnik, dzięki któremu na sprincie spod świateł zaskoczymy niejednego - taki jest Opel Corsa z motorem generującym 115 KM. Jego największym minusem jest jak zwykle cena - taka odmiana kosztuje ponad 75 tys. zł.

W ubiegłym tygodniu w Sopocie miała miejsce oficjalna prezentacja nowego Volkswagena Sharana, jednego z najpopularniejszych aut rodzinnych nie tylko w Europie, ale i na świecie. To auto przekonuje nie tylko ilością miejsca na pokładzie, ale przede wszystkim mnóstwem systemów bezpieczeństwa, a to chyba najważniejszy element charakteryzujący samochód rodzinny.

Strona 3 z 22