Świdnik
czwartek, 07 kwietnia 2016 09:30

Dom dziecka i DPS już w planach

Domy opieki dla młodszych i starszych mają powstać w Świdniku przy ul. Sosnowej. Urzędnicy ze starostwa właśnie ogłosili przetarg na opracowanie dokumentacji obu inwestycji.

czwartek, 07 kwietnia 2016 09:30

Naprawianie przez udeptywanie

Radny mówi o scenach jak z „Misia”. Przedstawiciele powiatu odpowiadają, że jest to tylko doraźne łatanie niebezpiecznych ubytków. Nie zmienia to jednak faktu, że rondo im. Żołnierzy Wyklętych potrzebuje gruntownego remontu.

czwartek, 07 kwietnia 2016 09:29

Ponad milion na aleję Lotników

Będzie nowa nawierzchnia, pasy dla rowerów i chodnik. Powiat właśnie rozstrzygnął przetarg na remont ostatniego odcinka al. Lotników Polskich. Do końca sierpnia mieszkający prz nim mają zapomnieć o dziurawym asfalcie.

czwartek, 07 kwietnia 2016 09:24

Palić nie, ale wyrzucić, owszem

Działkowcy stoczyli poważny bój o możliwość palenia odpadów zielonych w ogródkach. Nie wygrali, bo nadal jest to zabronione, ale ratusz zadba o to, żeby przy każdym kompleksie działek stanął duży pojemnik na liście, trawę czy gałęzie.

czwartek, 07 kwietnia 2016 09:19

Zaproszenie do wspólnego świętowania

Zbliża się 1050. rocznica Chrztu Polski – wydarzenia, które stało się ważnym symbolem dla Polski. Obchody w Powiecie Świdnickim zaplanowaliśmy 14 kwietnia – w dniu centralnych – gnieźnieńskich obchodów tej rocznicy. Świętować będziemy w sposób szczególny, bo poprzez symboliczny powrót do przeszłości. Chrzest Mieszka był jednym z najbardziej znaczących wydarzeń w historii Narodu Polskiego i początkiem jego chrystianizacji. Miał konsekwencje nie tylko religijne, ale także polityczne, kulturalne. Zapoczątkował pozytywne zmiany w życiu społecznym, wynikające z przyjęcia nowych, chrześcijańskich wartości.

czwartek, 07 kwietnia 2016 09:18

Ograli rówieśników z Lublina

Reprezentacja Gimnazjum Nr 3 ze Świdnika, złożona z uczniów piłkarskich klas sportowych, której opiekunami byli Grzegorz Martyniuk i Wiesław Kołodziej, wygrała I etap eliminacyjny turnieju Coca Cola Cup 2016.