poniedziałek, 11 kwietnia 2016 12:10

Wysyp drogowych piratów

Nie ma tygodnia, by krasnostawska drogówka nie zatrzymywała jakiegoś drogowego pirata. Pozostaje się cieszyć, że ci, którzy pędzą na złamanie karku nie zrobili krzywdy sobie czy innym uczestnikom ruchu.

poniedziałek, 11 kwietnia 2016 12:09

Bakteria coli zaatakowała wodociąg

Od kilkunastu dni część mieszkańców gminy Łopiennik Górny ma utrudniony dostęp do wody. Wykryto w niej bakterię escherichia coli mogącą powodować poważne zatrucie pokarmowe. - Na początku nikt nas w ogóle o tym nie informował, a teraz nikt się nami nie przejmuje, gmina nie przywiozła nam nawet litra wody - denerwuje się mieszkanka Łopiennika Podleśnego. - Ta pani przesadza - komentuje wójt Jan Kuchta.

poniedziałek, 11 kwietnia 2016 12:09

Pasażer z kontrabandą

W sobotę po godz. 18 policjanci z Krasnegostawu w otrzymali informację, iż pasażerskim busem relacji Zamość - Lublin podróżuje mężczyzna, który przewozi nielegalne papierosy. - Podczas kontroli okazało się, że pasażer, 24-letni obywatel Ukrainy, przewozi kontrabandę. W jego bagażu mundurowi znaleźli 1209 paczek wyrobów tytoniowych bez polskich znaków skarbowych akcyzy.

poniedziałek, 11 kwietnia 2016 12:08

BMW w wersji szmuglerskiej

Ponad 1500 paczek lewych papierosów odkryli policjanci wydziału ruchu drogowego z Krasnegostawu. Bezakcyzowe fajki w specjalnie przerobionym BMW przewoził 41-letni mężczyzna.

poniedziałek, 11 kwietnia 2016 12:07

Czym oni tam palą?

W poniedziałek nad ranem w Tarnogórze nie było czym oddychać. - Wszystko przez dym, jaki wydobywał się z tutejszej biblioteki. Smród był niebywały. Co oni tam spalają? - zastanawia się nasz Czytelnik z gminy Izbica.

poniedziałek, 11 kwietnia 2016 12:05

Pamiętają o mordzie w Wierzchowinach

Słuchacze Uniwersytetu Trzeciego Wieku z Siennicy Różanej spotkali się z dr. Rafałem Drabikiem z IPN w Lublinie i wysłuchali wykładu o mordzie na ludności Wierzchowin. Do tragedii doszło 6 czerwca 1945 r.