poniedziałek, 18 kwietnia 2016 08:27

Tola szuka domu

Słodki, czarny kundelek o wdzięcznym imieniu Tola szuka nowego domu. Psiaka, gdy był szczeniaczkiem, znaleziono w hydroforni w Wierzchowinach. Dziś ma 1,5 roku.

poniedziałek, 18 kwietnia 2016 08:27

Radny zaatakował CIS

Sławomirowi Stafijowskiemu, radnemu miasta Krasnystaw, nie podoba się to, że Centrum Integracji Społecznej ma wykonać materiały promujące miasto. - Nie zgadzam się, żeby jednostka miejska była konkurencją dla firm prywatnych - mówił na ostatniej sesji. - Działamy zgodnie z prawem - ripostuje Marek Piwko, kierownik CIS.

poniedziałek, 18 kwietnia 2016 08:26

I LO szkołą innowacji!

I LO w Krasnymstawie, jako jedyna szkoła z powiatu, otrzymało statuetkę „Szkoła Innowacji” przyznawaną przez Wyższą Szkołę Ekonomii i Innowacji w Lublinie. Popularny Jagiełło znalazł się wśród kilku szkół nagradzanych podczas wszystkich dotychczasowych edycji przedsięwzięcia.

poniedziałek, 18 kwietnia 2016 08:22

W rocznicę zbrodni katyńskiej

W niedzielę, 10 kwietnia, w kościele pw. św. Franciszka Ksawerego w Krasnymstawie odbyły się uroczystości z okazji 76. rocznicy zbrodni katyńskiej i 6. rocznicy katastrofy smoleńskiej.

poniedziałek, 18 kwietnia 2016 08:21

Święto języka polskiego w Jagielle

Pięćdziesięciu czterech uczniów wzięło udział w finale czwartego wojewódzkiego konkursu poprawności językowej „Mówię i piszę po polsku”. Zwyciężyła Justyna Wójcik, uczennica LO w Janowie Lubelskim. Z Krasnegostawu najlepiej wypadł Michał Bobryk.

poniedziałek, 18 kwietnia 2016 08:20

Spotkanie z poezją ks. Twardowskiego

We wtorek odbyła się dziewiąta edycja powiatowego konkursu recytatorskiego „W kręgu poezji ks. Jana Twardowskiego”. Gospodarzem wydarzenia był ZS w Siennicy Nadolnej.