Krasnystaw
poniedziałek, 11 kwietnia 2016 11:51

Rywalizowali młodzi germaniści

W Gimnazjum w Gorzkowie odbył się trzeci powiatowy konkurs języka niemieckiego. Wzięło w nim udział 20 uczniów z siedmiu gimnazjów z powiatu krasnostawskiego (Gorzków, Fajsławice, Kraśniczyn, Żółkiewka, Siennica Nadolna, Małochwiej Duży oraz ZS nr 1 w Krasnymstawie).

środa, 06 kwietnia 2016 07:55

Odrodzenie w ogniu

Chwile grozy przeżyli mieszkańcy ul. Odrodzenie w Krasnymstawie, gdy zapalił się jeden z budynków gospodarczych. Na szczęście nikomu nic się nie stało.

środa, 06 kwietnia 2016 07:54

Prawo do godnego umierania

Mirosław Księżuk, radny powiatu krasnostawskiego, chce by w starym budynku szpitala zorganizowano hospicjum. - W Krasnymstawie brakuje miejsca gdzie ludzie nieuleczalnie chorzy mogliby z godnością pożegnać się ze światem i bliskimi - mówi.

środa, 06 kwietnia 2016 07:54

Pijany rowerzysta wjechał pod autobus

Jazda pod wpływem alkoholu oraz brak elementów odblaskowych przyczyniły się do wypadku, który miał miejsce w Oleśnikach. Rowerzysta z gminy Fajsławice trafił do szpitala po tym, jak czołowo zderzył się z autobusem. Z własnej winy.

środa, 06 kwietnia 2016 07:41

Wójt gra stanowiskami?

Według naszego informatora, jedna z radnych Fajsławic dostanie wkrótce intratną posadę w gminnej instytucji, w efekcie czego straci mandat, a na jej miejsce do samorządu ponownie wejdzie były wiceprzewodniczący rady Waldemar Dąbski. - To jakieś bzdury - komentuje Tadeusz Chruściel, wójt Fajsławic.

środa, 06 kwietnia 2016 07:40

Znów niebezpieczne wypalanie

Strażacy z Krasnegostawu i Zastawia nie mieli spokojnych świąt Wielkiej Nocy. W niedzielę, 27 marca, musieli walczyć z groźnym pożarem traw w Stężycy Nadwieprzańskiej. Ogień zbliżył się do zabudowań i gdyby nie szybka interwencja mundurowych, mogłoby dojść do tragedii.