Krasnystaw
poniedziałek, 18 kwietnia 2016 08:48

Wojsko wzywa!

366 mężczyzn i 7 kobiet stanęło przed komisją wojskową w powiecie krasnostawskim. Zdecydowana większość badanych została uznana za zdolnych do służby wojskowej i otrzymała kategorię „A”.

poniedziałek, 18 kwietnia 2016 08:46

Radna walczy z drożyzną w TBS

Agnieszka Pocińska-Bartnik, radna miasta Krasnystaw, po raz kolejny interpelowała w sprawie wysokich czynszów w lokalach Towarzystwa Budownictwa Społecznego. Niektórzy mieszkańcy muszą płacić za nie 700 zł, a nie mają nawet instalacji gazowej. Pocińska-Bartnik zwraca też uwagę na brak specyfikacji przy rozliczeniach za centralne ogrzewanie i ciepłą wodę użytkową, przez co mieszkańcy czują się oszukiwani.

poniedziałek, 18 kwietnia 2016 08:45

Wójt Kuchta dostał podwyżkę

Jan Kuchta, wójt gminy Łopiennik Górny, zarobi prawie 250 zł więcej miesięcznie. Decyzję o podwyżce dla włodarza, który bierze też wojskową emeryturę, przegłosowała pod koniec marca rada gminy.

poniedziałek, 18 kwietnia 2016 08:40

Szczury wróciły do miasta!

Idąc na romantyczny spacer na krasnostawski Rynek nie zdziw się, gdy spotkasz szczura. Te wielkie gryzonie wróciły do centrum miasta, kopią sobie w nim nory i nic nie robią sobie z obecności człowieka.

poniedziałek, 18 kwietnia 2016 08:39

Znakiem w bezpieczeństwo rowerzystów

Radny Marcin Wilkołazki chce usunięcia lub przestawienia znaku „przejazd tranzytowy” ze skrzyżowania ul. Okrzei i Mickiewicza. - Stwarza on zagrożenie dla rowerzystów, którzy o niego zahaczają - mówił na ostatniej sesji.

poniedziałek, 18 kwietnia 2016 08:38

Groził, że wysadzi blok w powietrze

Nie wiadomo, co się stało, ale coś doprowadziło 53-letniego mieszkańca Woli Żółkiewskiej do ostateczności. Mężczyzna groził, że wysadzi w powietrze budynek, w którym mieszka trzynaście rodzin! Na szczęście do tragedii nie doszło. - Czegoś takiego to jeszcze u nas nie było - mówi Aneta Grabek, sołtys miejscowości, w której rozegrały się dramatyczne chwile.