poniedziałek, 18 kwietnia 2016 07:55

Chaos już kontrolowany

Tydzień temu w artykule pt. „Pospieszyli się z informacją” informowaliśmy, że w gminie Wyryki powstało zamieszanie związane ze zmianą zasad przyznawania stypendiów socjalnych dla uczniów. Wójt Andrzej Ćiwrta winą za tę sytuację obarczył jednego z inicjatorów akcji, radnego Mirosława Torbicza. Tymczasem radny odpiera zarzuty. Twierdzi, że to wójt się myli. I wszystko wskazuje na to, że racja leży po jego stronie.

poniedziałek, 18 kwietnia 2016 07:52

Od Berlina do Włodawy z krukowatymi

Chmary gawronów, okupujące od lat Park Miejski, przyprawiają niejednego włodawianina o dreszczyk emocji. Wielu kojarzą się z kultowym dreszczowcem Alfreda Hitchcocka „Ptaki”. I nic dziwnego, bo podobne odczucia towarzyszyły także mieszkańcom innych miast, które borykały się z problemem nadmiernej ilości ptactwa. Wśród mieszkańców kursowały opowieści o agresywności ptaków, z atakami na ludzi włącznie.

poniedziałek, 18 kwietnia 2016 07:50

Młodzież z Hańska walczy o Sejm

Młodzi badacze historii z gminy Hańsk, Klaudia Krawczyk i Rafał Jurek - uczniowie Gimnazjum Publicznego im. J. Piłsudskiego w Dubecznie, walczą o wejście do grupy uczestników XXII Sesji Sejmu Dzieci i Młodzieży. Tegoroczna edycja poświęcona jest poznawaniu i odkrywaniu na nowo miejsc pamięci.

poniedziałek, 18 kwietnia 2016 07:44

Kolejny sukces freelancera z Włodawy

W czwartek (14 kwietnia) poznaliśmy zwycięzców prestiżowego konkursu BZ WBK Press Foto 2016. Wśród laureatów znalazł się pochodzący z Włodawy Mateusz Baj, którego praca zwyciężyła w kategorii Człowiek.

poniedziałek, 18 kwietnia 2016 07:42

Biologia z tytułem

Komitet Okręgowy Olimpiady Biologicznej przy Towarzystwie Przyrodników im. Mikołaja Kopernika w Lublinie na podstawie pracy badawczej i testu wiedzy biologicznej przyznał Magdalenie Makarewicz - uczennicy kl. 3b

poniedziałek, 18 kwietnia 2016 07:40

Uczniowie z Agencją za pan brat

W Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Korolówce-Osadzie, w ramach współpracy z Agencją Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Lublinie, odbyło się przekazanie urządzeń pomiarowych i kontrolnych wykorzystywanych przez pracowników kontroli AR i MR oddział Lublin.