środa, 06 kwietnia 2016 07:11

Nie wypalajcie traw!

Wiosenne wypalanie traw to najprostszy sposób na pozbycie się uschniętej roślinności na polach, łąkach i nieużytkach rolnych.

środa, 06 kwietnia 2016 07:03

Hanna mistrzem szczypiorniaka

Po zwycięstwie w mistrzostwach powiatu włodawskiego drużyny dziewcząt z Gimnazjum im. Żołnierzy Korpusu Pogranicza w Hannie, tryumf w zmaganiach powiatowych zanotował również zespół piłki ręcznej chłopców. W hali ZSZ nr 1 i II LO we Włodawie, team z Hanny w pokonanym polu pozostawił zespoły z włodawskich gimnazjów nr 1 i nr 2 oraz drużynę z Gimnazjum w Wyrykach. Zwycięzcy turnieju, gimnazjaliści z Hanny, grali w składzie: Jakub Matczuk, Dawid Golus, Adam Garal, Kacper Baj, Marek Baj, Patryk Polijański, Łukasz Sarnacki, Arkadiusz Jaworski, Paweł Gontaruk, Jakub Łachmański, Wiktor Jaworski. Opiekun zespołu - Tomasz Łągwa.

środa, 06 kwietnia 2016 07:02

Zawody Dogtrekkingowe w Adamkach

9 kwietnia miłośnicy psów razem ze swoimi pupilami będą mogli wziąć udział w zawodach dogtrekkingowych.

środa, 06 kwietnia 2016 07:01

Dwór nad Bugiem zaprasza na plener

Już na początku przyszłego tygodnia do Dworu nad Bugiem w Majdanie Stuleńskim (gm. Wola Uhruska) zjadą znani artyści, by wziąć udział w I Plenerze Malarskim. Pomysłodawcą imprezy są właściciele ośrodka - Dorota i Zbigniew Walaszkowie, których ośrodek powoli wyrasta na kulturalne centrum gminy Wola Uhruska.

środa, 06 kwietnia 2016 07:00

Animatorka z Hańska wyróżniona

W czwartek (31 marca) w Teatrze Starym w Lublinie zorganizowano obchody Międzynarodowego Dnia Teatru. Podczas uroczystości wręczono nagrody dla wyróżniających się animatorów kultury oraz aktorów zawodowych z województwa lubelskiego. Wśród najlepszych znalazła się Halina Radecka - reżyser i kierownik Zespołu Obrzędowego działającego przy Gminnym Ośrodku Kultury w Hańsku. Gratulujemy.

 

środa, 06 kwietnia 2016 06:59

Ciekawostki lokalne (52) - Ujazdów

Z ubezpieczeniem pożoga niestraszna