środa, 06 kwietnia 2016 07:10

Na złodzieju czapka gore

Złodziej, który chwilę wcześniej ukradł wędkarzowi rower, na widok strażnika granicznego porzucił swój łup i zaczął uciekać. Jego podejrzane zachowanie od razu wpadło w oko pogranicznikowi, który postanowił go zatrzymać i wypytać o powód zostawienia jednośladu.

środa, 06 kwietnia 2016 07:09

Powrót kierownika Kononiuka

1 kwietnia wszedł w życie nowy regulamin organizacyjny włodawskiego ratusza. Wielu zmian się nie doczekano. Wśród najwidoczniejszych jest ta o powrocie na kierownicze stanowisko niegdysiejszego kierownika wydziału organizacyjnego - Waldemara Kononiuka.

środa, 06 kwietnia 2016 07:07

Serce i rozum podsumowane

Starostwo Powiatowe we Włodawie podsumowało trwający od roku program „Serce i rozum”. Choć pewnie dopiero za jakiś czas poznamy jego rezultaty liczbowe, to jedno jest pewne - dzięki projektowi już teraz wielu mieszkańców powiatu zmieniło na zdrowszy swój styl życia, co samo w sobie jest wielkim sukcesem.

środa, 06 kwietnia 2016 07:07

Okuninka też chce dopłat

(30 marca) Radni gminy Włodawa podjęli uchwały w sprawie ustalenia dopłat do cen za zużycie wody i odprowadzanie ścieków do kanalizacji sanitarnej w Orchówku, Sobiborze i Sobiborze Stacji. Dopłaty będą obowiązywać przez najbliższe 9 miesięcy, od 1 kwietnia do 31 grudnia 2016 roku.

środa, 06 kwietnia 2016 07:05

Porozumienie MBP i ZK zawarte

Dyrektorzy Miejskiej Biblioteki Publicznej we Włodawie - Jacek Żurawski i włodawskiego Zakładu Karnego - ppłk. Ryszard Deczkowski podpisali porozumienie o współpracy pomiędzy instytucjami celem zintegrowania społeczności izolowanej ze środowiskiem kultury, sztuki i oświaty, a także propagowania u osadzonych wartości sprzyjających postawom prospołecznym i zachęcanie ich do włączania się w różne formy działalności kulturalno-oświatowej. Porozumienie ma charakter otwarty i możliwe jest jego poszerzanie w sytuacji pojawienia się nowych możliwości oraz koncepcji programowych.

- W Polsce powstało kilka sieci telekomunikacyjnych podobnych do sieci Wirtualne Powiaty. Wszystkie świetnie działają. Wyniki finansowe są o wiele lepsze niż zakładano. Mieszkańcy masowo z nich korzystają - takie informacje przedstawił 30 marca Janusz Kosiński, prezes operatora telekomunikacyjnego Inea podczas konferencji Telekomunikacja i Media. Jednak Spółka Wirtualne Powiaty 3, działająca od września ub.r., zdaniem mieszkańców funkcjonuje mizernie. Dlaczego?