Dwoje z pięciu zwolnionych pracowników MOSiR-u we Włodawie dochodzi swoich praw w sądzie pracy. Chcą przywrócenia do pracy lub odszkodowań. Rozprawy odbyły się w piątek, 13 maja. Do ugody nie doszło.

Tylko groźba zamknięcia muzeum byłego hitlerowskiego obozu zagłady w Sobiborze sprawiła, że ministerstwo kultury obiecało poszukać pieniędzy na płace dla pięciu pracowników tej filii Muzeum Pojezierza Łęczyńsko-Włodawskiego.

środa, 11 maja 2011 11:57

PKS tnie etaty

Zwolnienia grupowe w spółce PKS Wschód są już przesądzone. Pracę utraci 85 osób, w tym po kilka z oddziałów PKS w Krasnymstawie i Włodawie. Kolejnych 25 pracowników dostanie propozycje zmieniające warunki pracy i płacy. Mimo porozumienia władz spółki ze związkami zawodowymi, pracownicy zarzucają członkom zarządu, że to ich decyzje doprowadziły PKS do trudnej sytuacji ekonomicznej.

środa, 11 maja 2011 11:56

Uwolnieni od smrodu

Włodawska firma „Gramar” ma usunąć poubojowe odpady z działki w Orchówku - nakazał Powiatowy Lekarz Weterynarii. Mieszkańcy od dawna narzekają na smród bijący od zwierzęcych odpadów.

1 maja wszedł w życie nowy regulamin organizacyjny włodawskiego ratusza. Jest on w znacznej mierze powieleniem dotychczasowego. Jedynie ubyło pracy sekretarzowi, który nadzoruje obecnie tylko jeden wydział. Rewolucyjne są za to główne zmiany personalne z tym powiązane. Przede wszystkim w urzędzie są dwie nowe twarze: Elżbieta Torbicz - skarbnik miejski i Małgorzata Gruszecka - sekretarz.

środa, 04 maja 2011 12:30

Jest nowa skarbnik

(28 kwietnia) Głównym puntem króciutkiej (1,5-godzinnej) sesji Rady Miejskiej we Włodawie była uchwała dotycząca wyboru nowej skarbnik Elżbiety Torbicz. Wybrano ją jednogłośnie. Przyjęto również dwa sprawozdania i zapoznano się z dwoma informacjami. Najciekawsze były jednak, jak zawsze, interpelacje.