czwartek, 26 maja 2011 18:39

Czwarty raz w dom mu wjechali!

O sporym pechu może mówić pan Marian z ul. Zabagonie 1 we Włodawie. W jego dom już po raz czwarty wjechało rozpędzone auto! Ostatni raz 16 maja, wcześnie rano.

czwartek, 26 maja 2011 18:38

Prawda o szpitalu: jest źle!

(19 maja) Ponad pół setki pracowników szpitala oraz radni podczas sesji rady powiatu dwie i pół godziny debatowali o sytuacji szpitala we Włodawie. Wiele nowego nie usłyszano, ale po raz pierwszy i tak wyraźnie powiedziano o kondycji włodawskiego szpitala - jest bardzo źle!

czwartek, 26 maja 2011 18:36

Gaz uleci?

Karpacka Spółka Gazowa nie może ruszyć z budową nitki gazociągu z Kamienia do Włodawy. Firma nie ma jeszcze pozwolenia na budowę całości wodociągu, właściciele niektórych działek nie pozwalają na wejście na ich teren, a główni odbiorcy, na bazie których projektowano sieć, wykruszają się.

czwartek, 26 maja 2011 18:33

Kto nie chce patrzeć władzy na ręce

(19 maja) Aż szesnaście uchwał podjęli radni podczas V sesji Rady Powiatu we Włodawie. Było też kilka interpelacji. Najaktywniejsi byli radni Janusz Kloc, Marian Kupisz, Krzysztof Kot, Maria Kunc oraz Andrzej Rusiński. Pytano głównie o drogi, ale i muzeum, i emerytów zatrudnionych w szkołach.

W tym roku prawdopodobnie aż na cztery dni - od 4 do 7 sierpnia - uda się otworzyć polsko-ukraińskie przejście graniczne w Zbereżu. Okazją będą Europejskie Dni Dobrosąsiedztwa. Na Ukrainę będzie można wybrać się pieszo lub rowerem przez tymczasowy, pontonowy most.

czwartek, 19 maja 2011 12:09

Szwajcarskiej kasy na solary nie będzie

Do mieszkańców powiatu włodawskiego, którzy byli zainteresowani instalacją na swoich domach kolektorów słonecznych, dotarła smutna informacja, iż dofinansowania tych inwestycji nie będzie. A tak szumnie zapowiadano szwajcarską dotację...