środa, 13 lipca 2011 08:10

Sortowni śmieci nie będzie

Mieszkańcy Orchówka opowiedzieli się przeciwko uruchomieniu w ich miejscowości działalności w zakresie odzyskiwania i zbierania odpadów na terenie sołectwa przez kielecką firmę „Bio-Med”. Na pięćdziesiąt osób uczestniczących w zebraniu wiejskim w miejscowej świetlicy wszyscy byli przeciw rozpoczęciu takiego przedsięwzięcia.

środa, 13 lipca 2011 08:09

Decybele spać nie dały

(6/7 lipca) O godz. 23.47 Włodawę postawiła na nogi syrena alarmowa zamontowana na budynku Spółdzielni Mieszkaniowej przy ul. Przechodniej. Wytwarza dźwięk o natężeniu 120 decybeli, więc w promieniu co najmniej dwóch kilometrów włodawienie mogli tylko pomarzyć o śnie. Ludzie byli wściekli, bo niesforną syrenę udało się uciszyć dopiero po 57 minutach.

Dopiero za dwa tygodnie dowiemy się, jakie obrażenia ciała były bezpośrednią przyczyną zgonu gimnazjalisty, pobitego 1 czerwca w Okunince nad Jeziorem Białym.

środa, 15 czerwca 2011 12:16

Burmistrz wykaże serce?

Rada Społeczna włodawskiego szpitala zwróciła się do burmistrza Włodawy Jerzego Września z prośbą o rozważenie możliwości umorzenia podatku od nieruchomości za 2011 r. w wysokości 52 tys. zł. Jest nadzieja, że idąc śladami innych burmistrzów czy prezydentów miasta, burmistrz Włodawy wykaże się wyrozumiałością i pomoże w ten sposób szpitalowi. Umorzenie byłoby też ładnym gestem w stronę nowego dyrektora szpitala - Mariusza Chudoby.

środa, 15 czerwca 2011 12:13

Absolutorium prawie pewne

W piątek, 17 czerwca w sali konferencyjnej włodawskiego starostwa planowana jest sesja Rady Powiatu. Będzie to sesja absolutoryjna. Czy i tym razem opozycja zbojkotuje obrady?

środa, 15 czerwca 2011 12:12

Wiceminister po cichu w Sobiborze

(7 czerwca) Wiceminister kultury i dziedzictwa narodowego Piotr Żuchowski złożył nieoczekiwaną wizytę w Muzeum Byłego Hitlerowskiego Obozu Zagłady w Sobiborze. Ominął jednak Muzeum Pojezierza Łęczyńsko-Włodawskiego i starostwo. Niektórzy odczytują to jednoznacznie jako „zemstę” ministra wobec tych instytucji za decyzję o zamknięciu dla turystów Muzeum w Sobiborze od 1 czerwca i tym samym „wymuszeniu” na ministerstwie przyspieszenia decyzji w sprawie przyszłości tej placówki.