poniedziałek, 11 kwietnia 2016 11:32

Być sobą

W ubiegłym tygodniu Klub Kobiet działający przy Bibliotece Publicznej Gminy Hańsk gościł panią Marię Pawlik - miłośniczkę dobrej literatury, poetkę, emerytowaną nauczycielkę języka polskiego oraz pasjonatkę kwiatów.

poniedziałek, 11 kwietnia 2016 11:31

Ziarno kakaowca i czekolada

Obecny rocznik szóstoklasistów jako ostatni podszedł do sprawdzianu wieńczącego naukę w szkole podstawowej. Ziarno kakaowca i czekolada były tematem przewodnim zadań z języka polskiego. Zadania związane były również z wierszem L. Staffa Jarzębina, a temat opowiadania brzmiał: „Warto pomagać innym” i miał mieć formę kartki z pamiętnika. Egzamin sprawdzał umiejętności czytania, pisania, rozumowania, korzystania z informacji i praktycznego wykorzystania wiedzy. Przystąpienie do sprawdzianu jest warunkiem ukończenia szkoły podstawowej. Wyniki szóstoklasiści poznają 27 maja.
W szkole podstawowej przy SZ w Woli Uhruskiej do sprawdzianu przystąpiło 38 uczniów.

poniedziałek, 11 kwietnia 2016 11:29

Pokazy z robotyki w szkołach powiatu włodawskiego

Od grudnia 2015 roku w szkołach powiatu włodawskiego był organizowany przez Młodzieżowy Dom Kultury im. Oskara Kolberga we Włodawie cykl pokazów z programowania urządzeń elektronicznych na przykładzie płytki Arduino - elementów robotyki, których celem było zapoznanie uczniów z nową ofertą stałych oraz warsztatowych zajęć z programowania w języku C, które prowadzi Mariusz Józefczuk - nauczyciel informatyki w MDK. Zajęcia prowadzone były szkołach we Włodawie: SP3, SP2, PG1, PG2 oraz I LO. W marcu br. były to placówki z terenu powiatu: Zespół Szkół w Woli Uhruskiej, ZS w Hańsku oraz ZS w Wyrykach.

poniedziałek, 11 kwietnia 2016 11:27

Wykształcenie najlepszą inwestycją

(7 kwietnia) Maturzyści już niebawem zdawać będą egzamin dojrzałości.

poniedziałek, 11 kwietnia 2016 11:25

Kliknij za siłownią

Zgłoszona przez gminę Włodawa lokalizacja boiska sportowego w Okunince została zakwalifikowana do etapu głosowania w akcji „Nestlé porusza Polskę!”, zorganizowanej z okazji jubileuszu 150-lecia istnienia firmy. W konkursie dla gmin do wygrania jest 16 siłowni na świeżym powietrzu, które Nestle wybuduje w wybranych przez gminy lokalizacjach. Głosowanie, poprzez oficjalną stronę akcji „Nestlé porusza Polskę!”, potrwa do końca czerwca. Każdy zainteresowany może oddać jeden głos dziennie, przez cały czas trwania konkursu. Dodatkowo w panelu dla gmin dostępne będą materiały promocyjne, które będzie można wykorzystywać w celu zachęcania mieszkańców do głosowania.
Boisko sportowe w Okunince położone jest w pobliżu schroniska młodzieżowego „Krokodyl”, niedaleko trasy wschodniego szlaku rowerowego Green Velo. Teren ma być w przyszłości ogrodzony i wykorzystywany jako centrum rekreacyjne. Obecnie, za pieniądze z funduszu sołeckiego, budowana jest tam altana z kominkiem. Siłownia na świeżym powietrzu, którą można wygrać w konkursie firmy Nestle, na pewno uatrakcyjniłaby miejsce. Wystarczy przyłączyć się do głosowania.

poniedziałek, 11 kwietnia 2016 11:21

Z mamą, z tatą na scenie

W Przedszkolu Miejskim nr 2 we Włodawie odbył się pierwszy konkurs recytatorski zorganizowany pod hasłem „Rodzic i dziecko w świecie poezji”. Rodzice i ich pociechy miały okazję zaprezentować wybrany przez siebie wiersz. Wspólny występ rodzica i dziecka przyniósł wiele radości zarówno występującym, jak i publiczności. Recytacji towarzyszyły rekwizyty i przebrania przygotowane przez rodziców. Nad przebiegiem konkursu czuwała Katarzyna Bednarek.