poniedziałek, 11 kwietnia 2016 11:34

Po odwołaniu 103 tysiące na Festiwal Trzech Kultur

Powoli nabiera kształtów XVII Festiwal Trzech Kultur, który odbędzie się 23-35 września. Początkowo wniosek o dofinansowanie festiwalu nie uzyskał akceptacji w ministerstwie kultury, ale po odwołaniu przyznano 103 tys. zł. To razem z pieniędzmi od sponsorów, w tym zwłaszcza od Urzędu Marszałkowskiego w Lublinie i Lubelskiego Centrum Spotkania Kultur, daje pewność, że FTK nie tylko odbędzie się, ale i wzniesie na wyżyny. - Festiwal na pewno w tym roku będzie wyjątkowy - zapewnia starosta Andrzej Romańczuk.

poniedziałek, 11 kwietnia 2016 11:34

Włodawska Rada Seniorów coraz bliżej

Na marcowej sesji Rady Miejskiej we Włodawie przyjęto uchwałę w sprawie powołania Włodawskiej Rady Seniorów. Ma ona być organem o charakterze doradczym, inicjatywnym i opiniodawczym samorządu Włodawy.

poniedziałek, 11 kwietnia 2016 11:33

Uczniowie - zwiadowcy historii

Uczniowie Gimnazjum Publicznego w Dubecznie Klaudia Krawczyk i Rafał Jurek realizują projekt „Badamy historię miejsc pamięci gminy Hańsk”. Jako obiekt swoich badań wybrali pomnik ku czci pomordowanym w czasie okupacji hitlerowskiej 1939-1945 znajdujący się w Hańsku przy parkingu. Poszukują świadków historii: zarówno członków rodzin ofiar, którym poświęcony jest pomnik, jak i osób pamiętających czasy budowy oraz odsłonięcia pomnika (1985 r.). Będą wdzięczni za wszystkie informacje. Osoby mogące pomóc młodym badaczom historii proszone są kontakt z GOK Hańsk - tel. 82 571 42 10.

poniedziałek, 11 kwietnia 2016 11:33

Adopcja ze wsparciem

Urząd Gminy Włodawa kontynuuje inicjatywę pod nazwą „Adoptuj, nie kupuj”, w ramach programu „opieki nad zwierzętami bezdomnymi oraz zapobiegania bezdomności zwierząt na terenie Gminy Włodawa”. Celem inicjatywny jest przekazywanie bezdomnych psów oraz kotów z terenu gminy do adopcji, zanim trafią one do schroniska. Akcja „Adoptuj, nie kupuj” prowadzona będzie na stronach internetowych gminy, poprzez umieszczanie na nich zdjęć bezdomnych zwierząt. Osoba, która zdecyduje się zaadoptować zwierzaka, otrzyma od gminy wsparcie w postaci sfinansowania zabiegów weterynaryjnych, m.in.: szczepienie przeciw wściekliźnie, zabieg sterylizacji/kastracji, czipowanie, odrobaczenie, odpchlenie. Dodatkowo gmina przewiduje zakup 10 kg suchej karmy dla zaadoptowanego psa i 5 kg dla kota, na tzw. „dobry start”. Szczegółowe informacje o akcji można uzyskać w Urzędzie Gminy Włodawa, tel. 82 57 21 234.

poniedziałek, 11 kwietnia 2016 11:33

Jak Łągwa w wodzie

Bracia Edward i Tadeusz Łągwa są jak na razie włodawskimi rekordzistami w pływaniu. Łącznie od 20 marca przepłynęli na basenie ponad 30 km każdy. Akcja trwa do końca czerwca, a więc jest szansa na to, że poprawi ten wynik.

poniedziałek, 11 kwietnia 2016 11:33

Biegi z bocianem po raz piętnasty

Dyrektor Gimnazjum Publicznego im. Józefa Piłsudskiego w Dubecznie zaprasza na Jubileuszowe XV Biegi Ekologiczne Szlakiem Gniazd Bociana Białego - Kulczyn 2016. Biegi odbędą się w piątek, 29 kwietnia w następujących kategoriach: biegi drużynowe szkoła podstawowa i gimnazjum, biegi indywidualne dziewcząt szkoła podstawowa i gimnazjum, biegi indywidualne chłopców szkoła podstawowa i gimnazjum, bieg otwarty kobiet i mężczyzn, bieg bocianków dla uczniów klas I-III oraz jubileuszowy bieg dla opiekunów, sponsorów i przyjaciół szkoły. Zgłoszenia do 22 kwietnia. Szczegółowy regulamin oraz karta zgłoszenia do pobrania na stronie gimnazjum.