poniedziałek, 11 kwietnia 2016 11:43

Wpłatomat, a nie kasa

Kasa w sądzie jest tylko z nazwy. O wiele lepiej pasuje do niej nazwa wpłatomat o ograniczonym czasie działania. Narzekają na to i petenci, i pracownicy sądu, ale - jak mówi prezes sądu Henryk Kuźma - szans na rozszerzenie jej działalności nie ma, bo nie ma na to pieniędzy.

poniedziałek, 11 kwietnia 2016 11:40

Koniec kadencji prezesa Kota

Najbliższy piątek, 15 kwietnia, będzie prawdopodobnie ostatnim dniem prezesury Krzysztofa Kota w MPGK we Włodawie. Tego dnia zbiera się bowiem zgromadzenie wspólników spółki, które podsumuje upływającą kadencję zarządu spółki.

poniedziałek, 11 kwietnia 2016 11:39

Potężny zestaw utknął na skrzyżowaniu

W czwartek (7 kwietnia) na drodze krajowej nr 82 w pobliżu Urszulina doszło do niecodziennego zdarzenia. Kierujący ciężarówką z naczepą mężczyzna, skręcając w drogę gruntową, zjechał z utwardzonego szlaku na pole. Miękki teren sprawił, że potężny zestaw, dodatkowo obciążony koparko-ładowarką, ugrzązł i bardzo niebezpiecznie się przechylił. Utrudnienia w ruchu trwały w tym miejscu kilkadziesiąt minut, a wszystko przez wystający na jezdnię tył przyczepy. Ciężarówkę na utwardzoną drogę wyciągnął sprowadzony w tym celu spychacz.

poniedziałek, 11 kwietnia 2016 11:39

Pospieszyli się z informacją

W gminie Wyryki nie obowiązuje jeszcze nowy regulamin przyznawania świadczeń socjalnych dla uczniów, a mimo to rodzice już zbierają dokumenty wedle nowych zasad. Wójt prosi o wstrzemięźliwość i zastrzega, że nie będą one brane pod uwagę. A wszystko przez to, że uchwała Rady Gminy w tej sprawie nie została jeszcze opublikowana w Dzienniku Urzędowym Województwa Lubelskiego.

Międzygminny Związek Celowy z siedzibą we Włodawie wychodzi naprzeciw potrzebom i oczekiwaniom mieszkańców w zakresie wiosennych porządków. Kwiecień jest czasem, kiedy porządkujemy swoje posesje i ogródki przydomowe, jak również trawniki i klomby publiczne po okresie zimy. Powstaje przy tym dość duża ilość odpadów komunalnych, które ze względu na swój charakter mogą być poddane kompostowaniu. Jednak niewielu z nas chce, bądź potrafi to robić.

poniedziałek, 11 kwietnia 2016 11:35

Pamięci Króla Nadbużańskich Poetów

W piątek, 15 kwietnia, w czwartą rocznicę śmierci najwybitniejszego poety Ziemi Włodawskiej Stefana Sidoruka, gmina Włodawa zaprasza na otwarcie wystawy pt. „Hej, ziemio ty moja nad Bugiem leżąca”.