poniedziałek, 18 kwietnia 2016 07:23

Zawody dogtrekkingowe

(9 kwietnia) Pomimo deszczowej aury na starcie zawodów dogtrekkingowych o Puchar Burmistrza Włodawy, zorganizowanych przez stowarzyszenie „Łapa Na Szlaku”, zjawiło się ponad 70 zawodników z całego województwa lubelskiego w towarzystwie swoich czworonogów. Wśród startujących znaleźli się także wolontariusze lubelskiego i puławskiego schroniska dla zwierząt wraz z bezdomnymi psami.

poniedziałek, 18 kwietnia 2016 07:22

Sumin

Na początku był Somin

poniedziałek, 18 kwietnia 2016 07:21

Kalendarium Ziemi Włodawskiej - 18-24 kwietnia

- 20 kwietnia 1928 roku powołano we Włodawie Żydowskie Towarzystwo Pomocy Chorym „Linas Hacedek”.

poniedziałek, 11 kwietnia 2016 11:47

Gwiazdy disco polo zjadą do Hanny

Discodrom Hanna - tak nazywa się niedawno utworzona spółka, która w każdy ostatni weekend czerwca będzie organizować festiwal muzyki disco polo w Hannie. Według zapewnień pomysłodawczyni imprezy - wójt Grażyny Kowalik - będzie to największy tego typu festiwal po tej stronie Wisły.

poniedziałek, 11 kwietnia 2016 12:45

Solarów nam dajcie!

(5 kwietnia) W sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej nr 3 we Włodawie odbyło się spotkanie dotyczące przygotowywania projektu związanego z instalacją urządzeń dostarczających energię cieplną lub elektryczną z wykorzystaniem odnawialnych źródeł energii. Na spotkaniu wyjaśnione zostały zasady udziału w projekcie. Omówiono również kryteria wyboru oraz warunki finalnego uczestnictwa.

poniedziałek, 11 kwietnia 2016 11:44

Prawie zginęła pod kołami forda

Słoneczna aura sprawia, że na ulice wyjeżdża coraz więcej rowerzystów. Niestety, wielu z nich nie zna przepisów ruchu drogowego. Nagminnym ich grzechem jest przejeżdżanie przez przejścia dla pieszych. Jak może to być niebezpieczne przekonała się mieszkanka Włodawy, która o mało nie zginęła pod kołami forda.