poniedziałek, 18 kwietnia 2016 07:38

Literackie laury uczniów z Włodawy

W Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej w Lublinie rozstrzygnięto XII Wojewódzki Konkurs Literacki, pod hasłem „Dom”.

poniedziałek, 18 kwietnia 2016 07:36

Seniorzy z certyfikatami

Zakończył się kurs dla seniorów „O finansach…w bibliotece - IV edycja”, realizowany z Narodowym Bankiem Polskim w ramach programu edukacji ekonomicznej. Spotkania dla osób powyżej 50. roku życia odbywały się w Miejskiej Bibliotece Publicznej we Włodawie i były prowadzone przez pracowników MBP. Na uroczystość finałową zaproszono zespół wokalno-instrumentalny „Iskra” pod kierunkiem Roberta Bujalskiego z Powiatowego Ośrodka Wsparcia „Przystań”, który wykonał mini koncert dla uczestników kursu i zaproszonych gości. Następnie dyrektor MBP Jacek Żurawski i Ewa Krukowska wręczyli certyfikaty wszystkim uczestnikom kursu. W spotkaniu finałowym uczestniczyli także m.in. burmistrz Włodawy Wiesław Muszyński oraz instruktor-opiekun z WBP im. H. Łopacińskiego w Lublinie Joanna Chapska. 

poniedziałek, 18 kwietnia 2016 07:31

W urodziny bawili się w teatr

(8 kwietnia) W dniu 173. rocznicy ślubu Augusta Zamoyskiego z Elfrydą z Tyzenhauzów Publiczne Gimnazjum nr 2 po raz szósty obchodziło Dzień Patrona, którym na mocy uchwały Rady Gminy został ród Zamoyskich. Na uroczystości nie zabrakło przemówień, ale był też i słodki poczęstunek i wspólna zabawa w teatr.

poniedziałek, 18 kwietnia 2016 07:30

Na ludowo

(9 kwietnia) W sali widowiskowej Włodawskiego Domu Kultury zabrzmiała ludowa nuta - pieśni naszego regionu, prezentowane przez zespoły śpiewacze oraz instrumentalistów z powiatu włodawskiego.

poniedziałek, 18 kwietnia 2016 07:28

Obcokrajowcy w Kościuszce

W tym roku szkolnym po raz kolejny I LO im. T. Kościuszki we Włodawie gościło studentów w ramach projektu AIESEC World Talks. We wrześniu szkołę odwiedzili młodzi ludzie z Włoch i Azerbejdżanu, a w okresie wielkanocnym - z Gruzji, Indonezji oraz Japonii.

poniedziałek, 18 kwietnia 2016 07:25

Turniej podstawówek

(12 kwietnia) Na basenie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji we Włodawie odbyły się zawody pływackie szkół podstawowych, dla dziewcząt i chłopców. W klasyfikacji drużynowej zwyciężyła Szkoła Podstawowa nr 3 we Włodawie, przed SP nr 2 i Szkołą Podstawową z Hanny. W zawodach rywalizowało 91 zawodników.