Nasz redakcyjny kolega Łukasz Kaczanowski zajął drugie miejsce w kategorii sport w prestiżowym konkursie fotograficznym BZ WBK Press Foto 2016. Jury wybierało spośród ponad 6 tysięcy zdjęć zgłoszonych na konkurs przez ponad 330 najlepszych polskich fotoreporterów.

sobota, 16 kwietnia 2016 10:48

96 zniczy

Tegoroczne obchody rocznicy katastrofy smoleńskiej w Lublinie zorganizowane były z większą niż zwykle pompą i oprawą, no i rzecz jasna – przy udziale władz państwowych, na czele z wojewodą lubelskim Przemysławem Czarnkiem.

czwartek, 14 kwietnia 2016 10:45

Wysyp nagród kultury

Wybitni artyści i działacze kultury zostali laureatami Nagród w Dziedzinie Kultury za ubiegły rok. Poznaliśmy ich na uroczystym koncercie, 9 kwietnia w Filharmonii im. H. Wieniawskiego w Lublinie.

czwartek, 14 kwietnia 2016 10:44

Czy to coś da?

Rozpoczęła się długo zapowiadana i budząca obawy wśród kierowców przebudowa skrzyżowania ul. gen. Ducha i al. Sikorskiego w Lublinie. Co za tym idzie, z dnia na dzień pojawiły się utrudnienia w ruchu. Sposób na rozładowanie korków, choć kontrowersyjny, znalazł radny Marcin Nowak (Wspólny Lublin).

Była niezwykłą osobowością, naukowcem, politykiem, silną kobietą. W jednym z ostatnich wywiadów mówiła: „Nie dzielę polityków na kobiety i mężczyzn. Liczy się to, czy człowiek na danym stanowisku jest dobry”. Jak mówią jej współpracownicy, ona była jedną z najlepszych.

czwartek, 14 kwietnia 2016 10:41

Ekologiczne paliwo zatruje Lublin?

Setki ton dwutlenku siarki, tlenku węgla, amoniaku, chlorowodoru, dwutlenku azotu. Do tego benzopiren, nikiel, ołów, cynk, rtęć i wiele innych szkodliwych substancji będzie corocznie wypuszczanych nad Lublinem. Za pomocą takich wyliczeń przedstawiciele Stowarzyszenia Ekologiczny Lublin próbują uchronić miasto przed inwestycją norweskiej firmy TergoPower, która chce wybudować w Lublinie elektrownię opalaną słomą.