czwartek, 21 kwietnia 2016 13:06

Marzenia o rekreacyjnym luksusie

Do budżetu obywatelskiego na 2017 rok został zgłoszony projekt rozbudowy infrastruktury żeglarskiej nad Zalewem Zemborzyckim. Byłby to pierwszy etap prac związany z koncepcją budowy raju dla żeglarzy – nowoczesnego i dostępnego dla wszystkich ośrodka Marina.

czwartek, 21 kwietnia 2016 13:06

Nie ma pacjenta – jest człowiek

Tak nauczał wybitny polski psychiatra, prof. Antoni Kępiński. To także motto dyskusji na temat dyskryminacji i wykluczeń społecznych osób chorych psychicznie. 12 kwietnia 2016 r. w Centrum Kultury zorganizowały ją aktywistki Amnesty International z lokalnej grupy działania. Sala kinowa była pełna słuchaczy, bo i temat ważki. Szkoda, że zabrakło innych mediów – oprócz „Nowego Tygodnia” w Lublinie.

czwartek, 21 kwietnia 2016 13:05

Homeopatia na wokandzie

Jedni twierdzą, że homeopatia im pomaga. Drudzy, że to tylko kwestia wiary i efekt placebo, co niekiedy wychodzi na to samo.

czwartek, 21 kwietnia 2016 13:04

Niech leczą zamiast raportować

Pod koniec kwietnia oficjalnie już dowiemy się, co głupiego dzieje się w polskiej służbie zdrowia – zgodnie zapowiadają rząd i Porozumienie Zielonogórskie.

czwartek, 21 kwietnia 2016 12:58

Żyję z głową w chmurach...

22-letnia Monika Kowalczyk, mieszkanka Świdnika, studentka filologii polskiej na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim Jana Pawła II, to dziewczyna o wielkim talencie muzycznym. Wygrywa festiwale i coraz częściej koncertuje. Już niedługo wyda swoją pierwszą płytę.

czwartek, 21 kwietnia 2016 12:53

Obok rakiety stanął statek

Kultowy już dla lublinian plac zabaw „z rakietą” na osiedlu Mickiewicza, wzbogacił się o kolejne urządzenia. To efekt długoletniej współpracy administracji LSM z młodymi architektami i pracownikami Instytutu Architektury Krajobrazu KUL. Rewitalizację przeszły również osiedla: Piastowskie i Krasińskiego.