Nowy dom

Niewiele czasu pozostało do końca 2015-go roku, dlatego warto spieszyć się ze złożeniem wniosku o dofinansowanie jeszcze w tym roku w ramach Programu „Mieszkanie dla Młodych” oraz w związku z konieczno ścią posiadania od Nowego Roku większego wkładu własnego.

Zakończyła się tegoroczna edycja konkursu „Złota Kielnia” Budowa Roku. Do grona laureatów najstarszego lubelskiego konkursu budowlanego dołączyło kolejnych 8 obiektów, a poznaliśmy je w miniony wtorek podczas gali finałowej.

Nowoczesny i komfortowy. Współczesny, a zarazem nawiązujący do klasycznego stylu śródmiejskich kamienic – tak będzie wyglądał budynek, który powstaje w samym sercu Lublina przy ul. 3 Maja 7. Inwestycja pod nazwą Kamienica pod Siódemką zostanie ukończona w III kwartale przyszłego roku.

Przychodzi moment, w którym konieczna staje się odnowa starej elewacji. Nie jest to proste zadanie i warto pamiętać na co zwrócić szczególną uwagę, aby nowa elewacja posłużyła znacznie dłużej. Do najtrudniejszych miejsc można zaliczyć okapy, gzymsy, cokoły, czy uskoki ścian.<br>
Natomiast powodem, aby odnowić starą elewację zazwyczaj są podeszłe wilgocią ściany, glony pojawiające się na elewacji, czy też odpadający ze ścian tynk.<br>
Przy okazji odnowy elewacji warto zadbać o ocieplenie domu z zewnątrz, ponieważ większość budynków, które posiadają już swoje lata, nie była ocieplana. Skutkuje to znaczną utratą ciepła, nawet w sytuacji, gdzie zostanie wymieniona stolarka w domu.

Osiedle „Nova Krańcowa” – oprócz znanego Osiedla „Koncertowa Dolina” na Czechowie – jest Waszą kolejną inwestycją w Lublinie.

Sezon jesienno-zimowy sprzyja przemyśleniu i podjęciu decyzji o własnym domu. To wymaga od nas szybkiego odnalezienia się w gąszczu przepisów, dlatego warto poświęcić tej kwestii więcej czsu. Poznanie przepisów jest pierwszym warunkiem, jaki powinien spełnić potencjalny inwestor. Mając już w głowie koncepcję wymarzonego budynku i znając własne możliwości finansowe, możemy powoli wkraczać w krainę skomplikowanych procedur i zająć się załatwianiem formalności.

Kilkunastoosobowa delegację osób niewidomych z Ukrainy gościła w minionym tygodniu w Lubelskiej Spółdzielni Niewidomych. Goście zwiedzili zakład. Wizyta odbyła się w ramach współpracy ze Stowarzyszeniem „Magnum Bonum”z Krasnegostawu.

Zima za pasem, a kto nie zdążył ocieplić domu dzięki sprzyjającej aurze, może jeszcze nadrobić zaległości. Zastosowanie kompletnego systemu ociepleń zgodnie z projektem oraz zaleceniami producenta, może znacząco poprawić izolacyjność cieplną budynku – przez ściany zewnętrzne tracimy do 40% ciepła!

Jak już informowaliśmy, wkrótce powstanie Fundusz Wsparcia Kredytobiorców. Ma rozpocząć działalność z początkiem przyszłego roku i pomóc tym, którzy zaciągnęli kredyty mieszkaniowe i mają trudności finansowe.

Strona 4 z 22