Nowy dom

Kotły na drewno i biomasę zdobywają sobie coraz większą popularność, głównie ze względu na ich ekologiczność, ale także - niską cenę paliwa pochodzenia roślinnego. Materiał opałowy do tego typu pieców produkują brykieciarki.

Własne mieszkanie to miejsce szczególne i najważniejsze dla każdego z nas, dlatego decyzja o jego nabyciu wymaga szczególnej staranności, zwłaszcza jeśli chodzi o wybór firmy deweloperskiej. Co zapewniacie Nabywcom jako Grupa domlublin.pl?

Tanieją mieszkania w Lublinie. Ze wspólnego ogólnopolskiego raportu Home Broker i Open Finance wynika, że przez ostatni rok największy spadek cen nieruchomości zanotowano w Olsztynie (-3,5 proc.) oraz Lublinie (-3,3 proc.), Średnia cena mkw. wynosi u nas 4285 zł.

9-ta edycja plebiscytu Fasada Roku zbliża się ku końcowi. Listy zgłoszeń zamknięte, internauci z końcem stycznia zakończyli głosowanie, a do gry wchodzą jurorzy. Przed nimi nie lada wyzwanie: będą musieli rozważyć kandydaturę w sumie 191 obiektów.

Co prawda z prognoz pogody wynika, że na razie silne mrozy dadzą nam spokój, to jednak ciągle trwa zima i sezon grzewczy. Nieumiejętne posługiwanie się urządzeniami i słaba wentylacja pomieszczeń mogą doprowadzić do tragedii.

Początek roku na rynku deweloperskim przyniósł kilka zmian. Trzeba się liczyć z wyższym oprocentowaniem kredytów hipotecznych. Ponadto dla klientów wzrósł obowiązkowy wkład własny.

Jak wynika z danych szacunkowych Lion’s Bank, opartych o informacje z Banku Gospodarstwa Krajowego, tylko w ciągu jednego miesiąca Polacy zarezerwowali ponad 150 mln zł dofinansowania z programu „Mieszkanie dla młodych”, co może oznaczać, że pieniędzy na dalszą realizację Programu może zabraknąć już wiosną 2016 roku.

Kredytobiorcy pozbawieni pracy i znajdujący się w trudnej sytuacji finansowej będą mogli przez 18 miesięcy otrzymywać pomoc do 1,5 tys. zł – zakłada ustawa o funduszu wsparcia dla kredytobiorców mieszkaniowych. Od lutego banki zaczną przyjmować wnioski.

Są propozycją dla osób poszukujących oryginalnego wnętrza o niepowtarzalnym klimacie. Murki mogą stanowić konstrukcje dla nietypowych mebli. Można je wykończyć na wiele sposobów: tynkiem, glazurą, drewnem albo też można pozostawić je w stanie surowym, jeśli murowane były na przykład z cegły klinkierowej. By murki przeobraziły się w meble, trzeba je uzupełnić drzwiczkami i półkami. To wymaga to o wiele więcej pracy niż zamówienie mebli pod tzw. wymiar, ale za to nakłady finansowe są o wiele mniejsze. Murki najczęściej stosowane są w kuchniach, ale powoli wkraczają także na salony.

Strona 3 z 22