Nowy dom

Szwajcarski bank centralny utrzymał stopy procentowe na niezmienionym poziomie. Oznacza to, że oprocentowanie kredytów hipotecznych we frankach szwajcarskich pozostanie bez zmian.

Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Piaskach rozpoczęła współpracę z Zakładem Mięsnym „Wierzejki”. Obie firmy, chociaż nie działają w jednej branży, mają wspólne cechy: siedziby na terenie województwa lubelskiego, są znanymi markami i produkują tradycyjne wyroby, które sprzedają z powodzeniem na ogólnopolskim rynku. Współpraca zaowocowała otwarciem w marcu br. wspólnego nowego stoiska w Świdniku. W planach obie firmy mają kolejne inwestycje.

Ponad 30 wystawców, przede wszystkim deweloperzy i firmy związane z rynkiem nieruchomości, wzięło udział w weekendowej Giełdzie Mieszkań, która już po raz kolejny odbyła się w Galerii GALA w Lublinie.

Po raz 9-ty konkurs firmy Baumit wyłonił najciekawsze elewacje roku, wskazując aktualne trendy i kierunki rozwoju dla branży architektoniczno-budowlanej. W kategorii zarezerwowanej dla budynków wielorodzinnych wyróżnienie przyznano inwestycji z Lublina. Budynek wielorodzinny osiedla Poręba Park, zlokalizowany przy ul. Onyksowej, został doceniony za dynamikę form wykuszy elewacji.

Oferta deweloperów, spółdzielni mieszkaniowych oraz architektów, a także propozycje banków i agencji nieruchomości już czekają na kientów. W najbliższy weekend odbędzie się wiosenna edycja Giełdy Mieszkań w Lublinie.

Osiedle KONCERTOWA DOLINA (Lublin – Choiny)
Mieszkania spełniają najwyższe standardy „trzy w jednym”: funkcjonalność, nowoczesność i energooszczędność. Dostępne lokale wielopokojowe o pow. 45, 48, 55, 61, 68, 72, 83, 88 mkw. w atrakcyjnej cenie średnio 4,7 – 5,6 tys. zł za mkw. Istnieje możliwość łączenia mieszkań.
W dwupiętrowych budynkach z użytkowym poddaszem przewidzieliśmy windy oraz miejsca postojowe. Na jedno mieszkanie zbilansowaliśmy 1,5 miejsca parkingowego. Na etapie projektowania mieszkania na życzenie przygotujemy indywidualny, dedykowany projekt zmian – i to bez wzrostu ceny!
Energooszczędność na najwyższym poziomie gwarantowana! Wentylacja połączona z rekuperacją: ciepło odzyskujemy i oddajemy do pomieszczeń, zlikwidowane, wszystkie mostki termiczne, okna pasywne trzyszybowe w ciepłym montażu.
INWESTOR: Grupa domlublin.pl
Biuro Sprzedaży: Lublin,
ul. Królewska 8/1, tel. (81) 503 24 95

 

Osiedle NOVA KRAŃCOWA (Lublin – Bronowice)
Gwarantowana najwyższa jakość wykonawstwa i solidność na każdym etapie procesu inwestycyjnego! W nowoczesnym osiedlu, zlokalizowanym na lubelskich Bronowicach czekają mieszkania o pow. 33,23 – 76,72 mkw. Uwaga – promocja! Dwa pokoje już od 165 tys. zł!
Zalety: możliwość zaprojektowania własnej aranżacji mieszkań; podwyższony standard deweloperski (m.in: wykończone balkony, podłączenia pod urządzenia sanitarne, armatura grzewcza i sterująca ciepłem, markowa armatura elektryczna, sieci: tv, lan, telefoniczna oraz światłowód, nowoczesna wentylacja mechaniczna zapewnia odpowiednie nawilżenie powietrza). Ponadto: wysokiej klasy drzwi wejściowe, okna PVC, parapety z aglomarmuru, a także przestronne windy, duże miejsca parkingowe dla aut, motocykli i rowerów na zewnątrz oraz w garażach podziemnych.
INWESTOR: Grupa domlublin.pl
Biura Sprzedaży: Lublin,
ul. Rusałka 6, tel. (81) 532 61 37,
ul. Królewska 8/1, tel. (81) 503 24 95

 

Lublin, ul. 3 Maja: Kamienica pod Siódemką
Nowoczesny i komfortowy, współczesny, a zarazem nawiązujący do klasycznego stylu śródmiejskich kamienic – tak będzie wyglądał budynek, który powstaje w samym sercu Lublina przy ul. 3 Maja 7. Inwestycja, pod nazwą Kamienica pod Siódemką zostanie ukończona w III kwartale obecnego roku.
Prestiżowa Kamienica pod Siódemką jest najnowszą propozycją lubelskiej firmy deweloperskiej Idea Invest. Budynek powstaje zaledwie 150 metrów od placu Litewskiego.
Jak podkreśla Bogusław Kociuba, Prezes Zarządu Idea Invest, budynek połączy w sobie wszystkie zalety mieszkania w samym centrum miasta z komfortem, jaki zapewniają nowoczesne budynki.
Jest doskonałą propozycją dla każdego, kto ceni prestiż i wygodę. Wyznacznikiem prestiżu, opartym na jakości i solidności wykonawstwa, jest cena metra kwadratowego mieszkania, która mieści się w przedziale 7000 – 8200 zł.
Kamienica pod Siódemką została zaprojektowana w taki sposób, aby jej bryła komponowała się z zabytkową zabudową ul. 3 Maja. Budynek powstaje na planie litery L. Elewacja będzie wykonana z użyciem materiałów wysokiej klasy: odpowiednich tynków, elementów ze szkła, naturalnego kamienia oraz aluminium.
W Kamienicy pod Siódemką powstają zarówno nowoczesne mieszkania i apartamenty o pow. od 30 do 146 mkw, jak i lokale użytkowe o pow. od 50 do 140 mkw.
Zostały ostatnie mieszkania – sprzedaż trwa!

Co prawda aura na to nie wskazuje, ale póki nadal co mamy kalendarzową zimę. Właściciele posesji cieszą się, że z powodu mało śnieżnej zimy jak do tej pory mają niewiele pracy z utrzymaniem w porządku otoczenia domu. Ale nasz kapryśny klimat z opadami w dzień i niskimi temperaturami w nocy szybko może przypomnieć nam o wynikających z tej pory roku obowiązkach.

Roman Przasnyski, Główny Analityk GERDA BROKER: Rynek nieruchomości jest rozgrzany, czego dowodzi liczba zawieranych transakcji i kredytów hipotecznych, udzielonych w ostatnich miesiącach ubiegłego roku. Wciąż duży popyt zgłaszają kupujący mieszkania w celach inwestycyjnych. Dane dotyczące cen ofertowych i transakcyjnych wskazują jednak, że pozycja deweloperów nie jest tak mocna i można coraz więcej utargować.

Koljeny rozdział Plebiscytu Fasada Roku firmy Baumit napisali internauci. Także w tym roku wcielili się oni w rolę jurorów i spośród blisko 200 realizacji zgłoszonych do 9-tej edycji plebiscytu wyłonili najlepsze fasady 2015 roku. Wśród projektów nagrodzonych specjalnym „Wyróżnieniem Internautów” znalazły się realizacje z Jawora, Krakowa, Lidzbarka Warmińskiego i okolic Warszawy.

Strona 2 z 22