Afisz kulturalny
poniedziałek, 07 marca 2016 08:19

Wystawa „Spojrzenia wewnętrzne...”

Galeria Atelier zaprasza na wystawę fotografii Mariusza Tomczuka „Spojrzenia wewnętrzne...”. Wernisaż zaplanowano na 11 marca na godz. 18, zaś po wernisażu spotkanie autorskie. Mariusz Tomczuk, z zawodu i zamiłowania ogrodnik-szkółkarz, pasjonuje się fotografią tradycyjną. Fotografuje od ponad 10 lat, początkowo cyfrowo, a następnie, tradycyjnie na materiałach srebrowych. Z czasem zaczął sięgać do mocno zakurzonych, skromnych zasobów sprzętowych, typu Zenit TTL czy Start 66. Niesamowite spotkanie z historią obrazu, z pierwotną formą rejestracji, zaklinanie chwili, przedmioty - stare, wykopane w ogrodzie, znalezione za stodołą czy w piwnicy. Ustawione w kompozycji ożywają… Wystawa obejmie głównie powiększenia na papierze srebrowym, ale też, jako ciekawostka, pierwsze próby z innymi technikami historycznymi. Wystawa czynna do 31 marca.

poniedziałek, 29 lutego 2016 08:49

Pan Sułek zakocha się w Chełmie

Przez ponad 20 lat Krzysztof Kowalewski i Marta Lipińska użyczali swojego głosu Panu Sułkowi i Pani Elizie w komediowym słuchowisku radiowym autorstwa Jacka Janczarskiego pt. „Kocham Pana, Panie Sułku”.

poniedziałek, 22 lutego 2016 08:20

Kabaret Hrabi „Tak, że o”

14 kwietnia w ChDK o godz. 20 spotkanie z Kabaretem Hrabi, który pojawi się z

poniedziałek, 15 lutego 2016 09:08

Anna Maria Jopek Kwartet

3 marca o godz. 19 w Chełmskim Domu Kultury koncert Anny Marii Jopek wraz z najbardziej wszechstronną i szaloną formacją, z jaką współpracuje w składzie:

poniedziałek, 08 lutego 2016 09:43

Hesperydy i Terminus A Quo

12 lutego o godz. 16.30 i 19.30 w ChDK odbędzie się Wieczór z teatrem alternatywnym. W pierwszej części teatr Hesperydy zaprezentuje trzy premierowe spektakle: „Marzenie”, „Awaria Pomyłek” i „Ograniczenia”. W drugiej części widzowie obejrzą spektakl „Ziemia jałowa” w wykonaniu Teatru Terminus A Quo. „Ziemia jałowa” to monolit, skała, na której widać wyraźne ślady poezji Thomasa Stearnsa Eliota, muzyki Vangelisa oraz wizji plastycznej i przejmującej gry aktorskiej. Wielowymiarowa treść spektaklu zahacza o filozofię Dalekiego Wschodu. Spektakl zachwyca, dostarcza potrzebnych treści do głębszych przemyśleń o sensie istnienia człowieka. 
Uwaga! Dla naszych czytelników mamy dwie podwójne wejściówki na spektakl „Ziemia jałowa”. Wygrają je osoby, które jako pierwsze dodzwonią się do naszej redakcji (nr tel. 82 565 44 44) we wtorek 9 lutego o godz. 12.

poniedziałek, 01 lutego 2016 10:30

Anna Maria Jopek Kwartet

3 marca o godz. 19 w Chełmskim Domu Kultury koncert Anny Marii Jopek wraz z najbardziej wszechstronną i szaloną formacją, z jaką współpracuje w składzie: