Afisz kulturalny
środa, 01 kwietnia 2015 10:19

Recital Jarosława Buczka

18 kwietnia o godz. 19 odbędzie się recital Jarosława Buczka pod tytułem „To lubię...”. W galerii Atelier (ul. Lwowska 24) wystąpi w duecie z Piotrem Bzowskim, znakomitym gitarzystą i aranżerem z Krakowa. Muzycy zagrają na dwie gitary i flet, wykonają ballady, piosenki poetyckie i romanse. Organizatorem koncertu jest Fundacja Wspierania Kultury „Na Styku”. Bilety w sprzedaży od 30 marca w siedzibie Galerii w cenie 25 zł.

środa, 25 marca 2015 10:20

KSIĘŻNICZKA SARA na deskach ChDK


Barwne kostiumy, imponująca scenografia, przepiękna muzyka - to wszystko będzie można zobaczyć i usłyszeć w spektaklu Księżniczka Sara 25 i 26 kwietnia w ChDK. Wzruszający musical familijny oparty jest na motywach powieści F.H. Burnett o tym samym tytule. Opowiada o losach dziewczynki, która z otaczanej czułą opieką córki angielskiego oficera staje się służącą. Jej intrygująca i niezwykła historia uczy, że to człowiek i jego wewnętrzna siła czynienia dobra, a nie zewnętrzne okoliczności, decydują o kształcie otaczającego go świata. Na widzów czekają niezapomniane chwile z rozśpiewanym i roztańczonym zespołem Teatru Muzycznego TINTILO. Autorem choreografii jest pochodzący z Chełma Jacek Wazelin, który pierwsze taneczne kroki stawiał w Klubie Tańca Towarzyskiego TAKT oraz w Zespole Pieśni i Tańca Ziemi Chełmskiej. Musical miał swoją premierę w Teatrze Rampa w 2013 r. i do dziś jest w repertuarze teatru. Chełmianie będą mogli obejrzeć go 25 kwietnia o godz. 18 i 26 kwietnia o godz. 14. Bilety w cenie 45 zł dostępne są ChDK, kinie Zorza i na stronie internetowej.

środa, 18 marca 2015 09:37

Heaven Up i Wieczór Uwielbienia

Heaven Up to stosunkowo młoda formacja stworzona przez doświadczonych i profesjonalnych wokalistów i instrumentalistów, znanych nie tylko z muzycznej sceny chrześcijańskiej. Twórczość zespołu łączy w sobie wpływy muzyki rockowej, gospel oraz reggae. Koncert odbędzie się 28 marca o godz. 19, wstęp wolny.

poniedziałek, 09 marca 2015 11:28

Koncert Renaty Przemyk

20 marca o godz. 20 w Strzesze u Wojciecha wystąpi Renata Przemyk w ramach trasy Akustic Trio. To kameralny projekt, w którego skład wchodzą, oprócz wokalistki, dwaj świetni instrumentaliści - Piotr Wojtanowski grający na basie i gitarze akustycznej, oraz Grzegorz Palka grający na głównej gitarze akustycznej. Artyści sięgną po utwory znane, ale i te nieco zapomniane, przedstawiając je w pierwotnych aranżacjach. Koncert, choć bardzo nastrojowy, będzie pełen zaskakujących zwrotów, energii, wirtuozerskich rozwiązań aranżacyjnych. Kameralny, akustyczny koncert to zawsze wyjątkowy, przejrzysty przekaz i spontaniczność na scenie jak i wśród publiczności. Bilety można zakupić u organizatora lub zamówić przez Internet.

środa, 04 marca 2015 09:03

Renata Przemyk znowu w Chełmie

20 marca o godz. 20 w Strzesze u Wojciecha wystąpi Renata Przemyk w ramach trasy Akustic Trio. To kameralny projekt, w którego skład wchodzą, oprócz wokalistki, dwaj świetni instrumentaliści - Piotr Wojtanowski (bas, gitara akustyczna) oraz Grzegorz Palka (gitara akustyczna). Artyści sięgną po utwory znane, ale i te nieco zapomniane, przedstawiając je w pierwotnych aranżacjach. Koncert, choć bardzo nastrojowy, będzie pełen zaskakujących zwrotów, energii, wirtuozerskich rozwiązań aranżacyjnych. Kameralny, akustyczny koncert to zawsze wyjątkowy, przejrzysty przekaz i spontaniczność na scenie jak i wśród publiczności. Bilety w cenie 59 złotych można zakupić u organizatora lub zamówić przez Internet.

środa, 25 lutego 2015 09:19

Magiczne fotografie

Od 19 lutego w sali ekspozycyjnej Biblioteki Pedagogicznej w Chełmie można oglądać wystawę pt. „Magiczne fotografie Ryszarda Karczmarskiego”. R. Karczmarski to chełmski fotograf, absolwent UMCS w Lublinie, z wykształcenia nauczyciel, członek Foto Klubu Ziemi Chełmskiej oraz Związku Polskich Artystów Fotografików - prezes Okręgu Lubelskiego ZPAF. Żeglarz i podróżnik. Autor licznych wystaw, pokazów i warsztatów fotograficznych zrealizowanych w kraju i za granicą. Od 2000 roku realizuje projekty z użyciem camera obscura. Camera obscura staje się w jego rękach narzędziem magicznym. Przy jej pomocy wyczarowuje obrazy, które w literaturze odnajdziemy u E.T.A. Hoffmana, Schulza, Leśmiana czy Mickiewicza. Prace chełmskiego fotografa w Bibliotece Pedagogicznej można oglądać do 12 marca.