Afisz kulturalny
poniedziałek, 03 sierpnia 2015 10:10

Ani Mru Mru

ChDK zaprasza 12 września na godz. 20 na występ kabaretu Ani Mru Mru. Grupa wystąpi z najnowszym programem Skurcz.
Ani Mru Mru pochodzą z Lublina. Nie są spokrewnieni. Największe przystojniaki wśród kabareciarzy i najlepsi kabareciarze wśród przystojniaków. Kupują serca widowni od pierwszego wejrzenia, zwłaszcza jej damskiej części. Są zaprzeczeniem stwierdzenia, że najbardziej beznadziejny zespół rockowy ma więcej gotowych na wszystko fanek niż najlepszy nawet kabaret. Ani Mru Mru mają mnóstwo fanek i fanów w całym kraju. A także poza nim. W skład grupy wchodzą: Marcin Wójcik - pomysłodawca i założyciel formacji; Michał Wójcik - kabareciarz i mim w jednej osobie; Waldemar Wilkołek - dźwiękowiec, osoba „do wszystkiego” i podpora moralna grupy. Bilety do nabycia w kasie ChDK, sklepie Fan Kultury oraz na portalu www.biletynakabarety.pl. w cenie 60 zł.

poniedziałek, 27 lipca 2015 08:44

Kino Letnie „Pod Gwiazdami”

30 lipca kolejny maraton filmowy w ramach projektu Kino Letnie „Pod Gwiazdami”. Miłośników kina zapraszamy na dziedziniec przy Muzeum Ziemi Chełmskiej (ul. Lubelska 57) po zapadnięciu zmroku na projekcje filmu „Przypadek Harolda Cricka”. 
Głównym bohaterem jest pracownik urzędu skarbowego - tytułowy Harold Crick.

Wiedzie uporządkowane, skalkulowane do ostatniej sekundy, szare i samotne życie. Wszystko ulega zmianie, kiedy pewnego zwyczajnego poranka Harold Crick zaczyna słyszeć kobiecy głos, który z perfekcyjną dokładnością i znajomością rzeczy opowiada o tym, co właśnie Harold czyni. Narratorka jest z początku irytującą przypadłością, która komplikuje Crickowi życie, ale i uświadamia mu, że nie jest pozbawioną uczuć maszyną. To po części za jej sprawą, Crick zainteresuje się atrakcyjną, anarchizującą właścicielką cukierni. Narratorka nie daje jednak Haroldowi żadnych złudzeń co do jego przyszłości. Z niezmąconym spokojem oznajmia, że już wkrótce bohater rozstanie się z życiem…

poniedziałek, 20 lipca 2015 08:08

Kino Letnie „Pod Gwiazdami”

23 lipca kolejny maraton filmowy w ramach projektu Kino Letnie „Pod Gwiazdami”. Miłośników kina zapraszamy na dziedziniec przy Muzeum Ziemi Chełmskiej (ul. Lubelska 57) po zapadnięciu zmroku na projekcję filmu „7 psychopatów”.  Głównym bohaterem jest Marty, irlandzki scenarzysta, który właśnie próbuje skończyć nowy tekst. Niestety, poza tytułem - „7 psychopatów” - stronice straszą bielą dziewiczą, nieskalaną żadnym słowem. Ale od czego są przyjaciele? Billy, zawodowy porywacz psów, podsuwa mu opowieści o barwnych psychopatach: a to zabójcy polującym na morderców pracujących dla mafii, a to o kwakrze szukającym zemsty za śmierć córki. Już wkrótce Marty będzie miał więcej materiału, niż mógł sobie wymarzyć, a sprawy jeszcze się skomplikują, kiedy Billy ukradnie ukochaną psinę pewnego bandziora. „7 psychopatów” to typowa zabawa w kino. Narracja toczy się dwuliniowo. Pierwszy wątek to historia „tu i teraz” rozgrywająca się wokół porwanego psa i problemów, w jakie wpadają przez niego bohaterowie. Drugi to opowieści filmowe, historie psychopatów, tak jak je widzi Marty lub jak zostały mu one zaprezentowane przez innych. Obsada: Colin Farrell, Christopher Walken, Sam Rockwell, Woody Harrelson, Tom Waits.

środa, 15 lipca 2015 09:15

Krasnystaw Rocks!

25 lipca na Rynku Miejskim w Krasnymstawie odbędzie się kolejna edycja organizowanego przez Krasnostawski Dom Kultury przeglądu „Krasnystaw Rocks!”. Impreza ma na celu odkrywanie i promowanie nowych, głównie rockowych zespołów z Lubelszczyzny. Wydarzenie na trwałe wpisało się w kalendarz dużych imprez muzycznych w naszym województwie i już po raz czwarty będzie gościć fanów gitarowego grania. W tym roku wystąpią: Juvenate, Haust, The Underground Man i Logic In Action. Start godz. 17.30, rynek miejski. Wstep wolny.

poniedziałek, 06 lipca 2015 07:55

Kino Letnie „Pod Gwiazdami”

9 lipca kolejny maraton filmowy w ramach projektu Kino Letnie „Pod gwiazdami”. Miłośników kina zapraszamy projekcję filmu „Między słowami”, która odbędzie się na placu dziedzińca Muzeum Ziemi Chełmskiej (ul. Lubelska 57) po zapadnięciu zmroku. Organizatorami są Chełmski Dom Kultury oraz Muzeum Ziemi Chełmskie im. W. Ambroziewicza.

poniedziałek, 29 czerwca 2015 10:07

Wakacje Teatralne

V Chełmskie Wakacje Teatralne z Młodzieżowym Domem Kultury:
11 lipca -„Wrażliwość” - Spektakl w wykonaniu Teatru CoNieco z Białegostoku;
25 lipca - „Koziołek Matołek” - Spektakl w wykonaniu Teatru Vaška z Torunia;
8 sierpnia - „ Fintikluszki” - Spektakl w wykonaniu Teatru Małe Mi z Warszawy;
22 sierpnia - „Calineczka” - spektakl w wykonaniu Teatru Łątka z Łodzi.
Początek przedstawień: godz. 17.00 - na pl. Łuczkowskiego w Chełmie. W razie złej pogody spektakle w sali gimnastycznej SP nr 10 przy ul. Reformackiej 13.