Afisz kulturalny
poniedziałek, 14 września 2015 08:04

Nasze muzeum a Czarniecczycy 1919-1939

Do listopada w Muzeum Ziemi Chełmskiej można oglądać wystawa dedykowana twórcom muzeum, przygotowaną z okazji jubileuszu 95-lecia muzeum oraz 100-lecia Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Czarnieckiego w Chełmie.

poniedziałek, 07 września 2015 07:19

Kabaretowa jesień w ChDK

12 października o godz. 19 swój najnowszy program „Ale Czad! czyli podróże Grupy MoCarta” zaprezentuje Grupa MoCarta. Zespół działa w składzie: Filip Jaślar - I skrzypce, Michał Sikorski - II skrzypce; Paweł Kowaluk - altówka; Bolek Błaszczyk - wiolonczela.

poniedziałek, 31 sierpnia 2015 08:39

Adam Myjak - rzeźba, rysunek

Od 28 sierpnia do 4 października w Muzeum Ziemi Chełmskiej im. Wiktora Ambroziewicza w Chełmie (ul. Lubelska 55) oglądać można wystawę rzeźb i rysunków Adama Myjaka.

poniedziałek, 24 sierpnia 2015 10:36

Gordon Haskell Trio

8 września o godz. 19 CHDK zaprasza na wielkie muzyczne wydarzenie - koncert Gordona Haskella.

poniedziałek, 17 sierpnia 2015 08:53

Gordon Haskell Trio

8 września o godz. 19 CHDK zaprasza na wielkie muzyczne wydarzenie - koncert Gordona Haskella. To muzyk, wokalista, autor tekstów, podróżnik, jeden z najbardziej enigmatycznych członków legendarnej, angielskiej grupy King Crimson. Początki jego kariery sięgają lat 60-tych, kiedy współpracował z wieloma zespołami, m.in. Les Fleur De Lys, dzięki któremu zyskał rozgłos. Zespół kilkakrotnie występował z Jimim Hendriksem, a sam Gordon Haskell przez krótki okres dzielił z nim mieszkanie. Pod koniec lat 60-tych Gordon wydał pierwszy solowy album, zatytułowany „Sail In My Boat”. W roku 1970 wstąpił w roli basisty i wokalisty supergrupy King Crimson, z którą nagrał dwie płyty: „In The Wake Of Poseidon” i „Lizard”. Oba krążki uważa się za najlepsze w historii zespołu. W roku 1972 nagrał kolejny solowy album, by na prawie 30 lat zniknąć ze sceny muzycznej. W tym czasie grał w klubach i barach w całej Europie. Początkowo głównie w Danii, później jednak wrócił do ojczystej Anglii. W 2001 r. w wielkim stylu powrócił na międzynarodową scenę muzyczną. Przebój „How Wonderful You Are” błyskawicznie wbił się na szczyty brytyjskich list przebojów i do tej pory jest utworem najczęściej granym na prośbę słuchaczy w historii BBC Radio 2. Bilety w przedsprzedaży - 70 zł, od 20 września - 90 zł do nabycia w kasie CHDK i na stronie www.chdk.chelm.pl.

środa, 12 sierpnia 2015 10:46

Wakacje Teatralne

15 sierpnia o godz. 17 kolejny spektakl w ramach V Chełmskich Wakacji Teatralnych z Młodzieżowym Domem Kultury. Tym razem na dziedzińcu Szkoły Podstawowej nr 10 przy ul. Reformackiej 13 zaplanowano przedstawienie Teatru Bajlandia z Warszawy pt. „Gafy Czarownicy Fafy”. Teatr Bajlandia kilkakrotnie gościł już w Chełmie, nie tylko podczas Chełmskich Wakacji Teatralnych, ale również podczas festynów organizowanych przez Młodzieżowy Dom Kultury na zakończenie Kolorowego Lata w Mieście. Bajlandia działa od 1997 roku nie tylko tworząc spektakle dla dzieci, ale zapewnia też młodej widowni znakomita zabawę. Są profesjonalistami, którzy doskonale znają potrzeby i oczekiwania widowni. Poprzez przedstawienia dostarczają młodemu widzowi wielu artystycznych przeżyć, wzbogacając wyobraźnię dzieci i kształtując wrażliwość na sztukę. Cechuje ich wyjątkowa kreatywność. Podchodzą do swojej pracy z ogromnym zaangażowaniem i niezwykłą pasją, co sprawia, że każdy spektakl czy impreza jest doskonale przygotowana i staje się niepowtarzalnym wydarzeniem.