Afisz kulturalny
poniedziałek, 09 maja 2011 10:12

DKF: Beats of Freedom

Dyskusyjny Klub Filmowy „Rewers” pokaże film o narodzinach rocka - „Beats of Freedom - zew wolności”. Gościem pokazu, w niedzielę 15 maja o godz. 18 w Chełmskim Domu Kultury, będzie Robert Matera z „Dezertera”.

poniedziałek, 09 maja 2011 10:09

Rozpustnica czy ofiara?

Sąd nad Stefką Maliczewską będziesz mógł wydać sam, podczas kolejnej premiery teatralnej, jaką przygotował Teatr Ziemi Chełmskiej. W tej kołtuńskiej tragikomedii komizm słowno-sytuacyjny przeplata się z nieszczęściem jednostki.

poniedziałek, 09 maja 2011 10:06

Noc w Muzeum Chełmskim

Wernisaże i koncerty, potańcówka i zajęcia multimedialne - Muzeum Chełmskie przygotowuje niezwykły happening - w nocy 17/18 maja (wtorek/środa) otworzy swe podwoje dla zwiedzających - wszystkie ekspozycje będą czynne do północy. Więcej informacji i szczegółowy plan imprezy już za tydzień.

poniedziałek, 09 maja 2011 10:03

Dni Kultury Chrześcijańskiej w Chełmie

Od 8 do 22 maja w Chełmie trwać będą Dni Kultury Chrześcijańskiej. Patronat główny nad imprezą objęła: prezydent Chełma Agata Fisz, patronat honorowy: ambasador Armenii w Polsce J. E. Ashot Galoyan, księża dziekani dekanatów chełmskich, starosta chełmski Paweł Ciechan, wójt gminy Chełm Wiesław Kociuba.

poniedziałek, 09 maja 2011 10:00

W hołdzie Ojcu Świętemu

Wystawa z okazji beatyfikacji Jana Pawła II. Plenerowa ekspozycja fotografii na tablicach na Placu Łuczkowskiego w Chełmie. Czynna do 15 maja. To kronika chełmskich inicjatyw upamiętniania papieża-Polaka.

środa, 30 marca 2011 11:10

Wobec Miejsca i Czasu

60 fotografii składających się na wystawę to efekt październikowego Dolnośląskiego Pleneru Fotograficznego okręgu dolnośląskiego ZPAF w zamku Grodziec, w którym wzięło udział 22 twórców z całej Polski. Idea pleneru, zainicjowana przez Andrzeja Dudka – Dürera, opierała się na stworzeniu platformy dla twórców o różnych postawach artystycznych. Przedsięwzięcie poświęcone było zagadnieniom przemijania i upływu czasu, relacjom człowiek-natura, twórca-natura.