Afisz kulturalny
poniedziałek, 26 października 2015 09:29

Pułapka na myszy

Teatr Ziemi Chełmskiej zaprasza na spektakl Pułapka na myszy 19 listopada na godz. 18 w ChDK. Tym razem na deski trafił kryminał Agaty Christie - mistrzyni tego gatunku. „Pułapka” to klasyk w stu procentach - dziecięcy wierszyk jako motyw przewodni, pensjonat odcięty od świata z powodu śnieżycy i, rzecz jasna, morderstwo. Kto z gości, którzy przybyli do Monkswell Manor zabił? Pani Boyle, major Metcalf, Paraviccini, Christopher Wren…? Czy sierżant Trotter rozwiąże zagadkę tajemniczego morderstwa? Tego dowiemy się już w listopadzie! Bilety w cenie 25 zł do nabycia w ChDK i na stronie http://chdk.chelm.pl.

poniedziałek, 19 października 2015 11:07

Ireneusz Krosny, czyli teatr jednego aktora

ChDK zaprasza 7 listopada na godz. 19.30 na pantomimiczny spektakl komediowy Ireneusza Krosnego.

wtorek, 13 października 2015 07:43

Zaduszki Jazzowe z Dorotą Miśkiewicz

ChDK zaprasza 31 października na Zaduszki Jazzowe. Tegoroczną gwiazdą imprezy będzie Dorota Miśkiewicz, której na scenie towarzyszyć będą: Marek Napiórkowski, Robert Kubiszyn, Robert Luty i Tomasz Kałwak. Koncert rozpocznie się o godz. 18 w sali widowiskowej ChDK. O godz. 20 po koncercie, tradycyjnie już impreza przeniesie się do Kawiarni Artystycznej DeCaffencja, gdzie wystąpi Rafał Czarnacki Quintet, w składzie: Rafał Czarnacki, Paulina Mazepa, Piotr Bogutyn, Jarosław Goś i Grzegorz Kuligowski. Impreza, jak zawsze, zakończy się nocnym Jam Session.
Bilety: 40 zł - koncert D. Miśkiewicz (sala widowiskowa); 50 zł - koncert D. Miśkiewicz (sala widowiskowa) + Rafał Czarnacki Quintet (DeCaffencja). Ilość miejsc w kawiarni ograniczona. Bilety dostępne w ChDK i na stronie http://chdk.chelm.pl

poniedziałek, 05 października 2015 07:22

Skarby baroku - wystawa

Do listopada można oglądać wystawę przypominającą przeszłość naszego miasta, prezentującą ikonografię Matki Bożej Chełmskiej, jej kult na ziemi chełmskiej w XVII i XVIII wieku oraz inne ważne wydarzenia historyczne, powiązane z losami tej ikony słynącej łaskami.

poniedziałek, 28 września 2015 08:46

Pół na pół

9 października o godz. 19 ChDK zaprasza na spektakl Pół na pół - komedię nad wyraz kryminalną. Prawie farsowa forma spektaklu wypełniona jest problemami naprawdę dużego kalibru.

poniedziałek, 21 września 2015 08:40

Andrzej Poniedzielski „LIFE?”

Strzecha u Wojciecha zaprasza na koncert Andrzeja Poniedzielskiego pt. „LIFE?”, który zaplanowano na 4 października o godz.19. Andrzej obchodzi 40-lecie pracy twórczej i 60-lecie urodzin, stąd koncert jubileuszowy, jednocześnie promujący nową płytę Artysty. Dużo inteligentnego humoru, satyry i wyjątkowych piosenek. Bilety w cenie 39zł dostępne u organizatora.