środa, 20 maja 2015 11:15

Metrowiec wziął na żywca

Przedstawiamy kolejnego szczęśliwego łowcę szczupaków. W sobotę, 9 maja, ok. godz. 7, Wojciech Osuchowski (Koło Wojskowe w Chełmie) złowił na żywca szczupaka o długości 105 cm i wadze 8 kg. Szczęśliwa woda to zalew „Maczuły” w gminie Leśniowice.

środa, 13 maja 2015 09:54

Ładne otwarcie sezonu

Ruszył sezon szczupakowy. Udaną wyprawę zanotował Sławomir Lembowicz z Koła PZW we Włodawie. Oto opis połowu i zdobyczy:
„Sobota, 2 maja, około godz. 7:30 na rzece Bug we Włodawie. Rejon niedaleko starej strzelnicy. Złowiłem szczupaka, który ważył 7,5 kg i miał 105 cm długości. Był to pierwszy rzut na gumę (żółto-czerwono-seledynowy „tygrys”), długość 7,5 cm, obciążenie główki jigowej 20 g. Po około 10 minutach walki i dwóch odejściach ryby na środek rzeki udało mi się podebrać ją i wyciągnąć na brzeg. Rybka trafi jako trofeum na moją ścianę i będzie pierwszym takim moim okazem. W żołądku szczupaka był jeszcze niestrawiony jaź około 32 cm długości.”

(25 kwietnia) Zarząd Koła PZW w Woli Uhruskiej zorganizował na starorzeczu „Pompka” w Woli Uhruskiej prace gospodarcze, polegające na przygotowaniu stanowisk wędkarskich na nadchodzący sezon. Na wezwanie stawiło się dwunastu wędkarzy „uzbrojonych” w szpadle, łopaty, siekiery, piły, a nawet w ciągnik, którzy z wielkim entuzjazmem przystąpili do wykonania zaplanowanych prac. Oprócz tego wędkarze-społecznicy, także przy użyciu własnego sprzętu, naprawili drogę dojazdową prowadzącą do tego łowiska. Zarząd Koła PZW w Woli Uhruskiej składa gorące podziękowania wszystkim kolegom przybyłym na wezwanie.

środa, 29 kwietnia 2015 11:17

I Spławikowe Grand Prix

Zawody rozgrywane o Memoriał J. Środka i Wł. Linde corocznie inaugurują sezon zawodów spławikowych.

środa, 22 kwietnia 2015 08:02

Chełm Miasto też dba o czystość

(11 kwietnia) Z okazji Tygodnia Czystości Wód trzynastu członków koła PZW Chełm Miasto sprzątało brzegi zbiornika na Stańskowie.

poniedziałek, 13 kwietnia 2015 12:26

Koło Moczykije InteGracja zaprasza

Zarząd Koła Moczykije InteGracja zaprasza do skorzystania z oferty, jaką przygotował na sezon 2015. Wśród wszystkich członków koła, którzy opłacą składki do końca września br., rozlosowanych zostanie dziesięć bonusów pierwszego stopnia (zwrot 100% wartości opłat w formie talonów - dzieci i ucząca się młodzież do 24 lat oraz osoby uprawnione do zniżek; 50% - pozostali członkowie). Wśród pozostałych osób rozlosowanych zostanie 30 nagród (akcesoria wędkarskie). Zarząd koła przypomina jednocześnie, że dzieci i młodzież w kole zwolnione są z opłat za egzamin i wpisowe. Opłaty przyjmuje skarbnik koła – w sklepie wędkarskim Moczykij (Chełm, ul. Lubelska 54 - wejście od parkingu za sklepem Gama). Dostępne są także zezwolenia na Nielisz.