Wędkarski kołowrotek
środa, 11 lutego 2015 09:38

Odznaczenia dla działaczy

Co roku Zarząd Główny PZW przyznaje na wniosek okręgów odznaczenia honorowe i wyróżnienia dla najaktywniejszych działaczy wędkarskich. Są one wręczane w kołach podczas walnych zebrań sprawozdawczych, zaś w okręgach podczas posiedzeń zarządów. Chełmski Okręg otrzymał w roku ub. 17 odznak honorowych, w tym po 3 złote z wieńcami i złote, 11 odznak srebrnych oraz 20 medali za zasługi w rozwoju wędkarstwa. Odznaki i medale przyznano następującym wędkarzom: Złota odznaka z wieńcami: Stanisław Gromadzki (ChSM), Jan Basaj (Dubienka), Marian Grzywna (Cementownia SUM). Odznaka Złota: Stanisław Kowalczyk (Wodnik), Robert Ostasz (Dorohusk), Eugeniusz Bałabas (Wodnik). Odznaka srebrna: Grzegorz Kapyś (Dubienka), Krzysztof Jędrzejewski (Cementownia SUM), Marek Jaworski (Włodawa), Zbigniew Świstoń (Włodawa), Marek Basiński (Ceramik Krasnystaw), Wojciech Nowosielski (Wola Uhruska), Stanisław Bielak (Środowiskowe), Aleksander Kafarski (Urszulin), Marek Ulman (Urszulin), Stanisław Maraszek (Wojskowe), Andrzej Dobosz (Krasnystaw Miasto). Medale za zasługi w rozwoju wędkarstwa: Tomasz Radziewicz (Wodnik), Wiesław Magryta (Wodnik), Andrzej Jurek (Wodnik), Adam Panasiuk (Wojskowe), Leszek Basaj (Chełm Miasto), Józef Wasyluk (Chełm Miasto), Rafał Guzowski (Dorohusk), Jacek Sobstyl (Krasnystaw Miasto), Tadeusz Stefańczyk (Krasnystaw Miasto), Grzegorz Łubkowski (Wola Uhruska), Joanna Kupisz (Wola Uhruska), Janusz Sikorski (Komunalnik), Sławomir Nowosad (Środowiskowe), Zbigniew Jaroszek (Escott), Stanisław Fedorowicz (ChSM), Józef Ciok (Włodawa), Sławomir Jarosz (Krasnystaw Miasto), Jerzy Banaszkiewicz (Krasnystaw Miasto), Wojciech Nadolski (Chełm Miasto), Rafał Michnowicz (Kolejarz).

środa, 04 lutego 2015 10:08

Rekordowe zbiory strażników rybackich

W Okręgu Chełmskim podsumowano wyniki działalności w zakresie ochrony wód za 2014 rok. Okazało się, że rok ten był rekordowy pod względem sprzętu kłusowniczego, jaki zarekwirowali strażnicy etatowi Okręgu i strażnicy w kołach wędkarskich. Łącznie z wód zdjęto 786 sztuk sprzętu kłusowniczego rybackiego, w tym 528 sieci (drygawice, wontony, więcierze, żaki i bębny), 140 sznurów sumowych oraz 118 kozul i samołówek. Oprócz tego strażnicy zarekwirowali 99 sztuk sprzętu wędkarskiego (podbieraki, wędki). Ujawniono 63 sprawców wykroczeń wędkarskich. 
W wielu przypadkach kontrole wód organizowano przy współudziale Państwowej Straży Rybackiej Posterunku Terenowego w Chełmie, straży granicznej, straży miejskiej oraz policji. Najlepsze efekty przyniosło współdziałanie Koła PZW Włodawa z Placówką Straży Granicznej we Włodawie, funkcjonariuszami Komendy Powiatowej Policji i Straży Miejskiej we Włodawie, koła PZW w Krasnymstawie z funkcjonariuszami Komendy Powiatowej Policji w Krasnymstawie oraz Koła w Woli Uhruskiej z miejscowymi placówkami Straży Granicznej w Woli Uhruskiej i Zbereżu. Łącznie na łowiskach skontrolowano 3370 wędkarzy. Najbardziej aktywne w ochronie wód były koła: Włodawa, Krasnystaw Miasto, Urszulin, Wola Uhruska, Wodnik i Koło Moczykije Integracja.
Być może intensywne kontrole w pewnym stopniu wpłynęły na dość spory przyrost stanu członków w Okręgu o 422 wędkarzy w stosunku do roku 2013. Praktycznie wszystkie koła osiągnęły przyrost członkostwa z wyjątkiem koła PZW Brzana, które zanotowało spadek o kilkunastu wędkarzy.

środa, 21 stycznia 2015 12:06

Najbliższe zebrania w kołach

25 stycznia: Środowiskowe o godz. 14.00 na plebanii kościoła pw. Chrystusa Odkupiciela w Chełmie; Chełm Miasto o godz. 10.00 w świetlicy, ul. Brzozowa 9 w Chełmie; Łopiennik o godz. 10.30 w siedzibie Cechu Rzemiosł Różnych, ul. Poniatowskiego 20 w Krasnymstawie; Włodawa o godz. 10.00 w Urzędzie Miasta Włodawa.
1 lutego: Wola Uhruska o godz. 10.00 w Zajeździe Gibson w Woli Uhruskiej; Wierzbica o godz. 11.00 w Urzędzie Gminy; Escott o godz. 10.00 w kawiarni „Oberża” przy ul.I AWP w Chełmie.
7 lutego: Cementownia „SUM” o godz. 10.00 w przychodni przy ul.Wołyńskiej w Chełmie.
8 lutego: Dubienka o godz. 10.00 w remizie wiejskiej w Dubience; Wodnik o godz. 9.00 w restauracji LOTOS w Chełmie, Ch.S.M. o godz. 10.00 w barze przy Sklepie ”Alkohole Świata” w Chełmie.

poniedziałek, 12 stycznia 2015 14:05

Terminarz imprez sportowych na 2015 rok

Kapitanat Sportowy Okręgu PZW w Chemie zaplanował na bieżący rok rozegranie 20 zawodów sportowych: po 4 edycje zawodów Grand Prix seniorów w dyscyplinach spławikowej, gruntowej i spinningowej, 3 edycje zawodów podlodowych oraz 2 edycje zawodów spławikowych grand prix młodzieży i mistrzostwa okręgu młodzieży, kadetów i kobiet. Ponadto zaplanowano zorganizowanie czterodniowego obozu wędkarskiego dla młodzieży w Tuligłowach (30.07. - 02.08.2015 r.).Zawody odbędą się w terminach:

poniedziałek, 22 grudnia 2014 10:00

Trzeba opłacić składki, można wygrać nagrodę

Koło PZW Wodnik w Chełmie informuje, że można już opłacać składki na sezon 2015. Wśród osób, które opłacą składki w kole Wodnik zostaną rozlosowane wysokiej klasy kołowrotki firm Shimano i Daiwa. Wpłat można dokonywać w sklepie Wodnik.

środa, 17 grudnia 2014 15:57

Składki na 2015 rok

SKŁADKI CZŁONKOWSKIE: podstawowa 75 zł, ulgowa 50% - 37 zł (dla: odznaczonych złotą i srebrną odznaką PZW), młodzieży w przedziale wiekowym 16-24 lata, mężczyzn po ukończeniu 65. roku życia oraz kobiet po ukończeniu 60. roku życia), Składka ulgowa dla członka uczestnika (do lat 16) oraz odznaczonych złotą odznaką PZW z wieńcami wynosi - 18 zł. WPISOWE: członka uczestnika - 12 zł (do lat 16), członka zwyczajnego - 25 zł.
Druk legitymacji członkowskiej kosztuje 5 zł, członkowie do lat 16 otrzymują te druki bezpłatnie.