Wędkarski kołowrotek
środa, 15 lipca 2015 09:51

O Puchar Wójta Gminy Białopole

Na zbiorniku „Glinianki” w Buśnie rozegrano Towarzyskie Zawody Wędkarskie o Puchar Wójta Gminy Białopole metodą dowolną. Organizatorami były: Urząd Bminy w Białopolu oraz Koło PZW „KARAŚ” z Białopola. Rywalizowało 24 zawodników, zarówno młodzież rozpoczynająca swoją przygodę z wędką, jak i wędkarze z wieloletnim doświadczeniem. Nad prawidłowym przebiegiem zawodów czuwali: Andrzej Kowalczuk - sędzia główny oraz Zdzisław Rusak - sędzia-asystent.
Zwycięzcą został Andrzej Markiewicz z wynikiem 1700 punktów. Drugie miejsce zajął 11-letni Kacper Ostrowski (180 pkt), trzecie - 12-letni Rafał Makowski (155 pky). Kolejne miejsca przypadły: IV - Romanowi Zakrzewskiemu, V - Krzysztofowi Strycharczukowi, VI - Adamowi Kunie, VII - Ryszardowi Mierzwe, VIII ex aequo - Władysławowi Biniaszewskiemu oraz Józefowi Sadlejowi. Wyróżnienie za największą rybę zawodów otrzymał Andrzej Markiewicz za karpia o wadze 1,7 kg i długości 40 cm.
Zwycięzcy otrzymali puchary i pamiątkowe dyplomy, które wręczał wójt gminy Białopole - Henryk Maruszewski.

poniedziałek, 06 lipca 2015 08:42

Łowili o puchar „Gibsona”

Zarząd Koła PZW w Woli Uhruskiej zorganizował Gruntowe Mistrzostwa Koła o Puchar Zajazdu „GIBSON”. Zawody rozegrano na granicznym Bugu. Ryby brały dość dobrze, głównie krąpie i płocie. Nie zabrakło kilku dorodnych leszczy oraz jednego bolenia, za to słusznych rozmiarów. W imprezie wzięło udział 14 wędkarzy. Klasyfikacja po zawodach przedstawia się następująco:
1. Marek Kupisz - 3350 pkt., 2. Grzegorz Cholawo - 2510 pkt., 3. Norbert Cholawo - 2898 pkt., 4. Krzysztof Daniłow - 2100 pkt., 5. Dariusz Talma - 1846 pkt., 6. Zbigniew Świszcz - 1376 pkt.
Zawody sędziowali: Joanna Kupisz, Waldemar Tomczak oraz Grzegorz Łubkowski. Zarząd koła składa serdeczne podziękowania dla właściciela Zajazdu „GIBSON’’ pana Radosława Liperta za patronat i sponsorowanie zawodów.

poniedziałek, 29 czerwca 2015 11:57

Przyłów, jakich mało

Szczupaka o wadze 7,20 kg i długości 92 cm złowił Franciszek Kapelan z chełmskiego koła „Wodnik”. Okaz wziął rankiem, 23 czerwca, na Bugu w okolicy miejscowości Husynne. Ryba połakomiła się na sandaczowy zestaw z filetem.

poniedziałek, 15 czerwca 2015 10:22

Wędkarskie Ekonomy

ZSE i III LO w Chełmie w ramach programu „WF z Klasą” zorganizował mistrzostwa powiatu chełmskiego gimnazjów i szkół średnich w wędkarstwie spławikowym. Impreza odbyła się pod hasłem: „Złowić świadomość”.
Zawody zorganizowano na zbiorniku „Dębowy Las”. W mistrzostwach powiatu chełmskiego w wędkarstwie spławikowym wystartowało 6 drużyn: Gimnazjum nr 1 w Chełmie (Kacper Naróg, Mateusz Nowakiewicz, Jakub Janiec, opiekun - Mariusz Dobrzyński), Gimnazjum w Dubience (Alan Krzos, Konrad Skiba, Patryk Kapis, opiekun - Beata Krzos), Gimnazjum w Żmudzi (Kamil Cymborski, Karol Domański, Emil Adamek, Wiktoria Głowacka, opiekun - Mariusz Gorczycki), I LO w Chełmie (Dawid Zieliński, Patryk Farian, Kamil Dudek, opiekun - Jarosław Betiuk), ZST w Chełmie (Jakub Prończuk, Kamil Sieniawski, Jakub Szot, opiekun - Tomasz Wikło) oraz ZSE i III LO w Chełmie (Andrzej Odziomek, Maciej Konopka, Damian Gawrjołek, opiekun - Piotr Moliński). W klasyfikacji drużynowej zwyciężyło Gimnazjum z Dubienki przed ZSE i III LO Chełm oraz ZST w Chełmie. Kolejne miejsca: 4. Gimnazjum w Żmudzi, 5. I LO Chełm, 6. Gimnazjum nr 1 Chełm. W klasyfikacji indywidualnej triumfował Kamil Sieniawski z ZST, kolejne miejsca: 2. Maciej Konopka z ZSE i III LO, 3. Alan Krzos z Gimnazjum w Dubience, 4. Kamil Cymborski z Gimnazjum w Żmudzi, 5. Mateusz Nowakiewicz z Gimnazjum nr 1 Chełm. Łowcą największej ryby został Konrad Skiba z Gimnazjum w Dubience za złowienie karpia ważącego 945 g. Zawody zorganizowali Piotr Moliński i Sebastian Kogut.

poniedziałek, 08 czerwca 2015 12:26

Zaproszenie na zawody

Zarząd Koła Chełmskiej Spółdzielni Mieszkaniowej zaprasza swoich członków na gruntowe mistrzostwa koła, które odbędą się 14 czerwca br. na rzece Bug poniżej tzw. „Buchty” w Dorohusku. Zbiórka na miejscu zawodów o godz. 6:00. Zapisy u skarbnika koła - Stefana Adamowskiego (tel. 508 294 732).

poniedziałek, 01 czerwca 2015 09:02

Spinningowe Mistrzostwa Koła PZW Wola Uhruska

W niedzielę (17 maja) Zarząd Koła PZW w Woli Uhruskiej zorganizował Spinningowe Mistrzostwa Koła. W rozgrywanych na Bugu zawodach rywalizowało 20 zawodników, którzy łowili w jednej, pięciogodzinnej turze. Zwyciężył z wynikiem 283 punktów Ireneusz Łubkowski. Drugie miejsce przypadło dla Pawła Mendla (144 pkt.), zaś na trzecim stopniu podium stanął Artur Ptaszyński z (109 pkt.). Czwarty był Norbert Cholawo (94 pkt.), piąty Marek Kupisz (86 pkt.), szósty Artur Rymowicz (82 pkt.). Zarząd koła gorąco dziękuje członkom za bardzo dobrą frekwencję na zawodach. Niestety, ryby brały bardzo słabo. Część uczestników zawodów nie złapała żadnej ryby. Nikt też nie wyholował wymiarowego szczupaka. Potwierdzają się tym samym obawy wędkarzy o tym, że w Bugu o zębacza jest coraz trudniej. Po zawodach, jak to jest w zwyczaju odbyło się spotkanie integracyjne przy ognisku dla uczestników zawodów.