Wędkarski kołowrotek
poniedziałek, 16 listopada 2015 13:08

Szkółka wędkarska podsumowała sezon

W środę (11 listopada) w Józefowie Zarząd Koła PZW w Woli Uhruskiej zorganizował spotkanie integracyjne z okazji podsumowania działalności Szkółki Wędkarskiej w roku 2015. W tym dniu dopisała łaskawa pogoda oraz bardzo dobra frekwencja. Dla podopiecznych przygotowano ognisko oraz pieczenie kiełbasek. W obecności prezesa koła pana Waldemara Tomczaka oraz opiekuna szkółki Andrzej Polaka omówiono realizację zadań w mijającym roku oraz nakreślono cele do zrealizowania w roku 2016. Prezes koła złożył wszystkim młodym wędkarzom podziękowania za aktywność i zaangażowanie w czasie odbytych zajęć. Ponadto serdecznie zaprosił do podobnej aktywności w przyszłym sezonie. Wszystkie dzieci oraz młodzież w nagrodę za swoją postawę dostały drobne upominki oraz słodycze. Na koniec spotkania odbyła się miła ceremonia wręczenia podziękowanie dla Grzegorza Łubkowskiego za owocną współpracę i pomoc w organizacji zajęć szkółki na terenie jego posiadłości w Mszannie.

KŁADKA DO JEZIORA DUBECZYŃSKIEGO
Jezioro Dubeczyńskie jest położone na terenach zabagnionych o bardzo trudnym dostępie do lustra wody. Dotąd wędkarze i inni miłośnicy przyrody dochodzili do jeziora ścieżką wykonaną prowizorycznie z gałęzi i kawałków drewna ułożonych przez miejscowych wędkarzy. Niedawno dzięki inicjatywie Urzędu Gminy w Hańsku wykonano wspaniałą, wygodną ścieżkę o długości ok. 400 mb w formie szerokiej kładki z desek. Na końcu kładki na brzegu jeziora znajduje się szeroki podest, przy którym cumowane są wędkarskie łodzie. Budowa kładki była sfinansowana z funduszy pozyskanych ze środków UE w ramach programu rozwoju obszarów wiejskich oraz funduszy Urzędu Gminy. Wędkarze z miejscowego koła także dołożyli „swoją cegiełkę” budując ławki na kładce służące do odpoczynku, tablicę informacyjną i okazały stół z ławkami przy wejściu na ścieżkę. Przeprowadzili także remont „rybakówki” położonej na brzegu jeziora.
Zdaniem wędkarzy wójt gminy Marek Kopieniak zawsze rozumiał potrzeby mieszkańców gminy, gdyż wspomniana kładka jest tylko jednym z elementów ścieżki przyrodniczej cieszącej się popularnością także wśród turystów licznie odwiedzających gminę Hańsk, położoną na terenie o olbrzymich walorach krajobrazowych ze względu na unikalną szatę roślinną. W okolicy powstały także imponujące wieże widokowe oraz trasy piesze i rowerowe umożliwiające czynny wypoczynek na świeżym powietrzu. Wykonanie kładki szczególnie cieszy wędkarzy z miejscowego koła wędkarskiego (koło liczy 49 członków), którzy powinni być przykładem dla innych, przykładem zaradności, gospodarności oraz bardzo dobrej współpracy z władzami gminy.
ZAWODY KOŁA KRASNYSTAW MIASTO
Na rzece Wieprz w Krasnymstawie odbyły się zawody gruntowe sekcji przy Krasnostawskiej Spółdzielni Mieszkaniowej. Startowało 15 wędkarzy, a zawody sędziowała Anna Podolska. Wyniki: 1. Andrzej Mrozek - 2.395 g, 2. Dariusz Zieleńczuk - 635 g, 3. Marek Błędkowski - 480 g, 4. Krzysztof Szczygieł -210 g, 5. Jerzy Jasiński - 200 g, 6. Edward Ciechan - 180 g.

 

ZAWODY KOŁA CERAMIK
Zawody spinningowe na zakończenie sezonu zarząd koła Ceramik w Krasnymstawie zorganizował na Wieprzu w Tarnogórze. Zwyciężył Dariusz Zieleńczuk z wynikiem 715 g, drugie miejsce zajął Jakub Bliźniak - 485 g, a trzecie Paweł Janeczek - 135 g.

ZAWODY KOŁA CEMENTOWNIA „SUM
Na Bugu w Dorohusku odbyły się towarzyskie zawody wędkarskie z udziałem 14 wędkarzy, którzy rywalizowali w kategorii ryb drapieżnych i ryb spokojnego żeru. Wśród łowców drapieżników zwyciężył Grzegorz Mordel, który złowił szczupaka o długości 56,5 cm, zaś w kategorii ryb spokojnego żeru Marian Grzywna (płoć 24,5 cm). Ssędziowali Kazimierz Sawicki i Józef Kowalski.

ZAKAZ WĘDKOWANIA PO ZARYBIENIU
W związku z licznymi skargami od wędkarzy dotyczącymi masowego wyławiania ryb wpuszczonych podczas zarybień (wspominaliśmy o tym w poprzednim numerze NT) Prezydium Zarządu Okręgu natychmiast zareagowało wprowadzając 14-dniowy zakaz połowu ryb z gatunków, które wpuszczono do łowisk. Zakaz będzie obowiązywał od przyszłego roku, a informacje o zarybieniach będą zamieszczane w prasie, na stronie internetowej Okręgu PZW w Chełmie oraz tablicach informacyjnych.

poniedziałek, 09 listopada 2015 09:21

Składki na 2016 rok

Zarówno na szczeblu Zarządu Głównego PZW, jak i Zarządu Okręgu PZW w Chełmie podjęto już decyzje dotyczące wysokości składek na 2016 rok.

poniedziałek, 02 listopada 2015 09:11

Moczykije i drapieżniki…

(25 października) Wędkarze z koła Moczykije InteGracja rywalizowali w połowach drapieżnika na Bugu w Dubience.

poniedziałek, 26 października 2015 11:55

Szkolenie młodzieży

(14 października) Na zbiorniku Żółtańce Duże odbyło się spotkanie z legendą wędkarstwa spławikowego - Dariuszem „Dziadkiem” Ciechańskim. Dzięki zaangażowaniu wychowawców Niepublicznego Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Rejowcu Pawła Zuszmana i Zdzisława Krzyżanowskiego oraz pomocy chełmskiego koła PZW Moczykije InteGracja udało zorganizować się dla wychowanków warsztaty szkoleniowe z podstaw wędkarstwa. Na spotkaniu podopieczni NMOW mogli dowiedzieć się wielu ciekawych informacji na temat budowy spławików oraz wędek. Mogli również wraz z „Dziadkiem” zbudować własny zestaw wędkarski. Mentor pokazał również kilka cennych wskazówek dotyczących zanęty, tzn. jak ją dobrać oraz jak ją rozrabiać. Spotkanie przebiegało w miłej luźnej atmosferze, na pamiątkę każdy z uczestników otrzymał spławik z firmy D. Ciechańskiego. Koło prowadzone w NMOW w Rejowcu planuje kolejne spotkania z autorytetami w dziedzinie wędkarstwa.

poniedziałek, 19 października 2015 09:48

Puchar Prezesa Zarządu „CEMEX”

Zawody odbyły się na Bugu w Dubience z udziałem 32 zawodników, którzy łowili w trzech dyscyplinach

wtorek, 13 października 2015 07:36

Wodnik zakończył sezon

(4 października) Na Glinkach Włodawskich koła PZW Wodnik rozegrało gruntowo-spinningowe zawody na zakończenie sezonu. Rywalizowało 22 wędkarzy. Wygrał Tadeusz Mulsson (złowił 2520 g ryb), drugi był Stanisław Kowalczyk (1800), trzeci - Andrzej Koguciuk (1080). Największego drapieżnika złowił Jarosław Żołnacz.