Wędkarski kołowrotek
poniedziałek, 11 stycznia 2016 09:39

List do redakcji

W związku z tym, że wyjaśnienia Prezesa ZO PZW w Zamościu Kol. Jerzego Wiatra dotyczące kulisów zerwania porozumienia z Okręgiem PZW w Chełmie zawierają szereg nieścisłości, postanowiłem przedstawić stosowny komentarz, opierając się wyłacznie na faktach, które jestem w stanie w pełni udokumentować.

poniedziałek, 04 stycznia 2016 08:33

Potężny wąsacz!

Tomasz Wójcik z Rejowca Fabrycznego może miniony rok zaliczyć do wyjątkowo udanych.

poniedziałek, 21 grudnia 2015 08:22

NOSG uhonorowany medalem

Nadbużański Oddział Straży Granicznej, w uznaniu zasług wniesionych w rozwój i upowszechnianie wędkarstwa, został wyróżniony przez Zarząd Główny PZW medalem „Zasłużony dla Polskiego Związku Wędkarskiego”.

poniedziałek, 14 grudnia 2015 11:35

Wysprzątali brzegi Stańkowa

Wędkarze z Koła Chełm Miasto po raz drugi w tym roku wysprzątali brzegi zalewu w Stańkowie. Nazbierali aż 24 worki śmieci. W akcji uczestniczyło dwunastu wędkarzy.

środa, 02 grudnia 2015 08:33

Tego jeszcze w okręgu nie było…

(22 listopada) Na Bugu w Kolemczycach odbyły się drugie zawody spinningowego cyklu Grand Prix Koła Moczykije InteGracja. Pogoda wyjątkowo tego dnia nie sprzyjała - cały czas łowiono w deszczu. Złowiono cztery szczupaki. Okoń tego dnia nie chciał oszukać się na przeróżne „wynalazki”, sandacz także nie przejawiał jakiejkolwiek chęci współpracy. Zawody wygrał szczupak 64 cm Grzegorza Wojtalika. Drugie miejsce zajęły szczupaki: Zbyszka Kowalczyka, Łukasza Martyniuka i Alberta Pikusa - wszystkie po 51,5 cm! Wszystkie ryby wróciły do wody. Na koniec pogoda także sprawiła miłą niespodziankę - przestało padać a kiełbasa z ogniska wszystkim wyjątkowo smakowała. Mistrzem koła za sezon 2015 w spinningu został Zbyszek Kowalczyk.

poniedziałek, 23 listopada 2015 10:32

Porządki na koniec sezonu

(14 listopada) Zarząd Koła PZW w Woli Uhruskiej zorganizował sprzątanie łowisk na podległym sobie terenie. Na wezwanie stawiło się liczne grono wędkarzy - w sumie 15 osób, w tym dwoje kadetów. Posprzątali teren wokół starorzecza „Pompka” oraz brzeg granicznego Bugu. Zebrano 10 dużych worków śmieci.