środa, 13 kwietnia 2016 09:30

Brzeźno spokojne o szkołę

Na komisji oświaty, którą zorganizowano przed tygodniem w Dorohusku, radni pytali o przyszłość Szkoły Podstawowej w Brzeźnie. Firma, która przejęła prowadzenie podstawówki, planowała utworzenie tam młodzieżowego ośrodka socjoterapii. Ale podobno zmienia plany.

środa, 13 kwietnia 2016 09:30

Prezes nie do ruszenia?

Piotr Deniszczuk i najprawdopodobniej Sławomir Niepogoda będą ubiegać się o fotel prezesa PSL w powiecie chełmskim. Wybory w partii odbędą się w najbliższą niedzielę, 17 kwietnia.

środa, 13 kwietnia 2016 09:30

Procenty u komornika

Budynek po gorzelni w Rejowcu trafił na licytację komorniczą. Przez lata zakład dobrze funkcjonował i chociaż Rejowiec kojarzony był głównie z cukrownią, to produkcja spirytusu miała tam dłuższą historię. Szkoda, że padł kolejny zakład pracy.

środa, 13 kwietnia 2016 09:29

Premier nie wzięła od Krężela

Zbigniewowi Krężelowi spod Wierzbicy nie udało się przekazać „podwyżki” swojej emerytury premier Beacie Szydło. Nikt nie odebrał 2 zł, które wpłacił przekazem na Kancelarię Prezesa Rady Ministrów. Dwuzłotówka wróciła do emeryta.

środa, 13 kwietnia 2016 09:29

Narkobiznes także pod Chełmem

Kilogramy amfetaminy, marihuana, grube pliki banknotów, profesjonalny sprzęt i siedmiu zatrzymanych. Lubelscy kryminalni zadali dotkliwy cios w narkobiznes.

środa, 13 kwietnia 2016 09:22

Zuchwały przemyt

Przerzucanie przez rzekę, szmuglowanie przez granicę w schowkach samochodowych - to sposoby dla amatorów. Profesjonalni przemytnicy przylatują nocą dwupłatowcem i zrzucają na ziemię kartony papierosów. Bo nawet jeśli Straż Graniczna przechwyci kontrabandę, to nikogo za rękę nie złapie.