środa, 13 kwietnia 2016 10:35

25 lat za śmierć byłej dziewczyny

W ubiegłym tygodniu zakończył się głośny proces przeciwko Tomaszowi W., który 3 lata temu w Chełmie zastrzelił swoją byłą dziewczynę, a następnie usiłował upozorować jej samobójstwo. Sąd uznał go za winnego zbrodni i podtrzymał wcześniejszy wyrok 25 lat więzienia. Tomasz W. będzie musiał też zapłacić 100 tys. zł zadośćuczynienia rodzinie swojej ofiary.

środa, 13 kwietnia 2016 09:41

Ekrany przy Rejowieckiej...

Koncepcja przebudowy drogi krajowej nr 12 przebiegającej przez Chełm jest już prawie gotowa. Na całym odcinku, od ul. Podgórze do ul. Wschodniej, zaplanowano ścieżkę rowerową. W kilku miejscach na ul. Rejowieckiej przewidziano przezroczyste ekrany akustyczne.

środa, 13 kwietnia 2016 09:40

Dołożą do ronda przy Chadeku

Przedsiębiorstwo Drogowo-Mostowe z Włodawy wyremontuje rondo przy pl. Tysiąclecia w Chełmie. Inwestycja pochłonie ponad 340 tys. zł. Ponieważ w budżecie zaplanowano na nią mniej funduszy, władze miasta zdecydowały, że dołożą brakujące pieniądze.

środa, 13 kwietnia 2016 09:40

Inwestor okryty tajemnicą

Choć przetarg został rozstrzygnięty, Agencja Rozwoju Przemysłu, zarządzająca strefą ekonomiczną „Euro-Park” w Mielcu i chełmską podstrefą, w dalszym ciągu nie podaje nazwy firmy, która kupiła tereny inwestycyjne przy ul. Hutniczej. Jak mówią miejscy urzędnicy, szczegóły poznamy dopiero, gdy spółka uzyska pozwolenie na prowadzenie działalności w strefie.

środa, 13 kwietnia 2016 09:39

Ścisku nie ma

Publiczne przedszkola zakończyły pierwszy etap rekrutacji dzieci na rok szkolny 2016/2017. Zostało około 30 wolnych miejsc. Według chełmskich urzędników żadne dziecko nie zostanie „na lodzie”.

Lepiej, żeby wypadki były pod Chełmem, a nie przed Lublinem - z takiego założenia wychodzą drogowcy z Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. Nie liczą się z opinią policji, samorządu, społeczeństwa, nikogo. - Sądzą, że są nieomylni i mają nas w poważaniu - komentują chełmscy policjanci i urzędnicy. Sprawą zainteresowała się chełmska poseł PiS Beata Mazurek.