środa, 20 kwietnia 2016 10:44

Prace idą pełną parą

Trwa budowa dróg w gminie Chełm. Na ukończeniu jest już m.in. droga powiatowa wraz ze ścieżką rowerową, łącząca Strupin Duży z ulicą Wojsławicką w Chełmie. A w ramach tzw. wolnych środków samorządowcy planują już kolejne zadania.

środa, 20 kwietnia 2016 10:10

Zrzucą szczepionki z samolotów

Od 18 do 27 kwietnia na Lubelszczyźnie potrwa akcja zwalczania wścieklizny lisów. Pod żadnym pozorem nie można dotykać znalezionych szczepionek, a o każdym kontakcie z nimi należy jak najszybciej poinformować lekarza.

środa, 20 kwietnia 2016 09:57

Z pasji do fotografowania

Starałem się prezentować dobre zdjęcia i ciekawych ludzi, zarażać innych swoją pasją, zainteresować ich fotografią. Stąd pomysł na galerię - mówi skromnie Ryszard Karczmarski - fotograf, kurator wystaw, który założył i rozbudował jedyną prywatną chełmską galerię fotografii - obecnie Galerię Atelier. Wystawa jego prac pt. „Miejsca oswojone”, otworzyła trzecią już dekadę działalności tego niezwykłego miejsca.

środa, 20 kwietnia 2016 09:49

Młodzi radzili

Na ubiegłotygodniowej sesji młodzi radni podjęli m.in. decyzję o organizacji konkursu promującego kulturę młodzieży „Młodzieżowy Lider” i filmowego „Chełm w Komie”.

poniedziałek, 18 kwietnia 2016 11:00

4 Pory Roq w Chadeku

(15 kwietnia) W ChDK wystąpił zespół 4 Pory Roq. To chełmska grupa, która powstała w 1992 r. Wykonuje utwory własne, do których teksty pisze solistka zespołu - Anna Bobruś-Chołota. Obecnie w skład formacji wchodzą też: Grzegorz Sykuła - gitara, Marcin Wójtowicz - bas akustyczny i Michał Słomiński - instrumenty klawiszowe, perkusjonalia.

 

poniedziałek, 18 kwietnia 2016 10:54

Szpital Pluszaka

(13 kwietnia) Gościem dzieci z Przedszkola Miejskiego w Rejowcu Fabrycznym był ratownik medyczny Jacek Grygalow, który przeprowadził warsztaty z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.