środa, 20 kwietnia 2016 11:19

Szwagier prezydent w aquaparku

Chełmski Park Wodny i Targowiska Miejskie powoli kompletuje załogę aquaparku. Pracę głównego energetyka dostał Marek Fisz, prywatnie szwagier prezydent miasta, która twierdzi, że o zatrudnieniu brata męża nie miała pojęcia. Najważniejsze stanowisko w obiekcie, dyrektora zarządzającego, ma natomiast objąć Mirosław Czech, miejski radny, który obecnie - w randze dyrektora ds. technicznych - nadzoruje cały proces inwestycyjny.

środa, 20 kwietnia 2016 11:18

Zarobili na umowach

136 umów o dzieło na blisko 70 tys. zł i 80 umów zleceń na prawie 95 tys. zł zawarło w 2015 roku miasto z osobami fizycznymi. Gros umów dotyczyło prac wykonywanych w czasie wyborów prezydenckich, parlamentarnych i referendum. Na liście płac znaleźli się też znani miejscy urzędnicy.

środa, 20 kwietnia 2016 11:16

Jest chętny na sklep

Jest chętny na prowadzenie sklepu z akcesoriami pływackimi w chełmskim aquaparku. To jedyna oferta, jaka wpłynęła do drugiego przetargu na wynajem lokali w budowanym parku wodnym, mimo obniżonej ceny. Wszystko wskazuje na to, że potencjalni nabywcy w dalszym ciągu uważają, iż zaproponowane stawki są za wysokie...

środa, 20 kwietnia 2016 11:13

Alkohol spłynął do ścieków

Celnicy zniszczyli prawie pół miliona paczek papierosów z przemytu, blisko 2 tysiące litrów alkoholu oraz tonę baków i innych elementów samochodowych. Jak mówią, inaczej się nie dało.

środa, 20 kwietnia 2016 11:11

Szajka złodziei w rękach policji

Złodzieje nie mieli skrupułów, nawet w stosunku do dzieci. W ciągu dwóch tygodni obrabowali trzy szkoły. Na swoim koncie mają też pięć innych kradzieży z włamaniem. Gang rabusiów wpadł w sidła policji.

środa, 20 kwietnia 2016 11:08

Winny gwałtu na niepełnosprawnej

Trzech dorosłych mężczyzn i niepełnosprawna umysłowo dziewczynka spotkali się w jednym z domów w Okopach (gm. Dorohusk). Czas umilali sobie popijaniem alkoholu i oglądaniem filmów pornograficznych. Gdy jeden ze znajomych zasnął, Krzysztof R. zaczął dobierać się do dziewczyny. Nie przejmował się obecnością drugiego kolegi, ani krzykami swojej ofiary. Po wszystkim milczący świadek gwałtu odprowadził zszokowaną dziewczynę do domu.